W świecie dzieci
Home
 

Alergia sezonowa

Przykre to, kiedy świeci słońce, temperatura rośnie, pozostałości śniegu topnieją, a my, alergicy zaczynamy smarkać i ogólnie źle się czuć. przechadzki czy sprzątanie na świeżym powietrzu przyprawiają o ból głowy, katar i niedobre usposobienie, a my sobie myślimy i podziwiamy troszkę z zazdrością tych ludzi, którym nie doskwiera alergia. No coż… pomimo takich utrudnień nauczyliśmy się żyć z taką dolegliwością.

Czym istotnie jest ta cała alergia, ta znajomo brzmiąca, ale niezgłębiona wystarczająco, szczególnie przez ludzi nieskażonych jej natarczywym działaniem?

Alergia jest obecna, gdy organizm działa nie tak jak powinien, na bodźce, które organizm powinien bagatelizować. Tak się jednakowoż nie dzieje i pojawia się problem. Przyczyną są alergeny znajdujące się, między innymi, w pyłkach roślin, jedzeniu, nieczystościach…

tabletki
Autor: peace6x
Źródło: http://www.flickr.com

Układ odpornościowy, jak sama definicja wskazuje chroni organizm przed takimi, z pozoru niewinnymi detalami. Z pozoru, ponieważ organizm alergika działa trochę inaczej. Otóż, rozważa czy pojawiający się czynnik to wróg. Jeśli spowoduje to alarm organizm rozpocznie się chronić, a jak to, już każdy alergik wie idealnie: kichanie, infekcja spojówek, alergiczny nieżyt nosa, kaszel…- czytaj więcej.

powinniśmy wyodrębnić dwie bardzo znane rodzaje alergii. Pierwsza z nich to tutaj wyziewna (substancje, które są odpowiedzialne za alergie przedostają się do organizmu przez układ oddechowy – inhalacja), druga – układem pokarmowym.

Na szczęście, z łatwością da się walczyć z alergią, musimy tylko stosować się do kilku prawideł. Jeśli chorujemy na alergię pokarmową, najkorzystniej, jak będziemy unikać takich pokarmów, które powodują przykre oznaki. Do tych produktów zaliczyć można owoce, ryby, orzeszki ziemne czy mleko krowie.

Alergicy podatni na pyłki roślin powinni w miarę zdolności omijać miejsca, gdzie stężenie pyłków jest wysokie. korzystniej wybierać okolice nadmorskie lub wysokogórskie, które są mniej zanieczyszczone.

Dla podatnych na pyłki roślin zaś najkorzystniej nie przebywać w miejscach, w których stężenie pyłków jest relatywnie wysokie. Dobrym|ciekawym pomysłem jest także rezygnacja z wielu rzeczy w mieszkaniu, które mogą zbierać kurz. W wielkich miastach (Warszawa, Kraków czy Wrocław), szczególnie w porze letniej, cały kurz przy dosyć suchym okresie letnim zasypuje nasze mieszkania. Może niewidoczny na pierwszy rzut oka wysoce szkodzi ludziom nieobojętnym na kurz. Warto w takim razie wietrzyć pomieszczenia, ale już późnym wieczorem, kiedy kurz opadł.

Jeśli i to nie skutkuje, udaj się do lekarza, który na pewno znajdzie sposób na redukcję nieprzyjemnego uczulenia.

Off 

16 września 2017 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top