W świecie dzieci
Home
 

Aparat ortodontyczny – fakty i mity

stosowanie aparatu ortodontycznego to nie jedynie proste zęby, to jednocześnie zdrowie. Wiadomo, że estetyka jest niezmiernie istotna, wspaniały uśmiech aż miło wyeksponować, jednakowoż mało osób zdaje sobie sprawę, że to właśnie czynnik zdrowotny ma tutaj niemałe znaczenie. Aparat to bowiem efektywny sposób na higienę zębów, a co skutkuje brakiem próchnicy czy parodontozy. Co dodatkowo powinno się znać o aparacie ortodontycznym?

gabinet dentystyczny
Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

Kilka o zdrowiu

zostającw tematyce zdrowia warto wiedzieć, że aparat ortodontyczny to też lepszy stan przyzębia oraz stawów skroniowo-żuchwowych. Proste zęby to także niuans wpływający na zmniejszenie trudności wymowy. Może ciężko w to wierzyć, lecz krzywy zgryz bardzo przeszkadza w codziennym wysławianiu się. Co więcej, dzięki idealnym zębom łatwiej rozgryzamy pokarmy, co sprawia, że łatwiej trawimy i zabezpieczamy układ pokarmowy.

Dla każdego

Co istotne, aparat na zęby nadaje się dla młodocianego, jak i wiekowego osobnika. Nie ma w gruncie rzeczy przedziału wiekowego dla efektywnego leczenia ortodontycznego, choć z pewnością na pewno pewne granice istnieją, gdyż wszak każdy przypadek jest niepowtarzalny. Niemniej, dobry ortodonta wrocław zapewne będzie potrafił pomóc dość młodej, jak i starszej osobie. Ciekawostką jest fakt, iż starsi pacjenci niejednokrotnie muszą zobowiązani poddać się takiemu leczeniu, bo jest to niezbędne, by przystąpić do leczenia protetycznego.

Do wyboru, do koloru

Co do wyboru aparatu ta zagadnienie pozostaje w gestii ortodonty. To on jest fachowcem i wie doskonale, które rozwiązanie będzie optymalne. Do wyboru są aparaty stałe i ruchome. Ten pierwszy to, jak sama nazwa pokazuje przytwierdzony jest na cały czas leczenia. Natomiast aparat ruchomy to zdejmowany model, który pacjent ma możliwość ściągania. Najczęściej ortodonta ustala, kiedy można, kiedy należy zdejmować, a kiedy nie, gdyż właśnie często pacjenci z aparatem ruchomym albo sobie, mówiąc kolokwialnie „odpuszczają”, albo nie pamiętają go zakładać.

dentysta
Autor: Britt Reints
Źródło: http://www.flickr.com

A czy to boli?

Wiele się też opowiada o bólu, który czyni aparat. Sprawa wygląda tak, że istotnie występują przykre sytuacje, lecz zanikają one w pierwszych tygodniach. Po drugie, nie jest to typ bólu, który wymusza od nas zażycia medykamentów przeciwbólowych. Bez obaw więc, nie jest to przerażające.

Jak znaleźć dobrego ortodontę?

najkorzystniej spytać rodziny czy mieli do czynienia z tego typu specjalistą. Mogą oni polecić jakiegoś sprawdzonego. Innym sposobem jest wyszukiwarka internetowa, w którą w zależności, gdzie mieszkamy wpisujemy, na przykład dobry ortodonta i otrzymujemy bogatą listę specjalistów – do wyboru, do koloru. naturalnie warto też pomyszkować po różnych forach internetowych, czasami można się z nich dowiedzieć paru istotnych informacji o konkretnym ortodoncie.

Źródło: www.rankinglekarzy.pl
Off 

18 lipca 2017 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top