W świecie dzieci
Home
 

Wyposażamy pomieszczenie na żłobek

Placówka, która zajmuje się opieką nad dziećmi wcale nie musi być przedszkolem. Nie otrzymawszy statusu przedszkola, nie możemy jednakże ubiegać się o dofinansowania samorządowe, jakie ustalone są na wysokości 75% kosztów utrzymania malucha w przedszkolu publicznym. By prowadzić przedszkole musimy spełnić szereg restrykcyjnych wymagań, dotyczących lokalu i jego ekwipunku.

Wyposażenie przedszkoli meble przedszkolne podlegają inspekcji pracownika Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Powinny posiadać certyfikaty i atesty zgodności z Polskimi Normami. Tyczy się to mebli zakupionych po 1997 roku, ale także muszą być dostosowane do zasad ergonomii. Oznacza to, że każde dziecko powinno mieć zmierzoną wielkość ciała, na podstawie której określa się rodzaj sprzętów dopasowany do danego malucha. Przedszkolak nie powinien siedzieć za wysoko, ani także zbyt nisko. Zbyt niskie krzesła dziecięce powodują, że dziecko się garbi, nadmiernie wysokie, że nie ma stosownego podparcia dla pleców, natomiast jego stopy nie opierają się o posadzkę, co obciąża mały kręgosłup (www.dioralino.pl/krzesla-c-2.html).
nowoczesne przestronne wnętrze przedszkola
Autor: Wim Hanenberg.
Źródło: DuPont

Jeśli planujemy otworzyć kilka grup przedszkolnych, zróżnicowanych wiekowo, należy zakupić zestawy krzeseł jak też stolików, blatów roboczych dopasowanych do indywidualnych wymagań dzieci. Istotne jest również, żeby meble do szatni wykonane były solidnie, a przede wszystkim, aby nie miały wystających części, ani ostrych krawędzi, które zagrażałyby zdrowiu dzieci. Meble winny być stateczne, ale przy tym niezbyt ciężkie – maluch często sam będzie musiał sobie z nimi radzić. Należy odnotować, iż wszelkie prace polegające na aranżacji wnętrza, mocowaniu szafek, wieszaniu półeczek, warto zlecić zawodowcowi. Pewność, iż żadne krzesło nie rozleci się pod maluchem, żadna półka nie spadnie mu na głowę, znacznie ułatwia pracę – pomaga myśleć nie o bezpieczeństwie dziecka, ale o przedmiocie zajęć. Zobacz także http://www.dioralino.pl/stoly-biurka-c-22.html.


Dla rodzicieli oddających swoje dziecko do niepublicznego przedszkola istotne jest, żeby w zamian za troszeczkę wyższe czesne aniżeli w placówce państwowej, otrzymać np. lepszą ofertę edukacyjną, smaczniejsze obiadki, a również przyjemne, przytulne wnętrza, do jakich nie trzeba będzie codziennie „zaciągać” zniechęcone dziecko. Bajeczne wnętrza, barwne szafki – to wszystko łatwo uzyskać, bez ponoszenia znacznych kosztów. Starczy jota pomysłowości i troszeczkę czasu, żeby sprawić, że pokoiki przedszkolne, toalety jak też korytarze będą zachwycały nie tylko dzieci.
Off 

3 listopada 2015 This post was written by Categories: Kącik edukacyjny Tagged with:
Comments are off for this post


Top