W świecie dzieci
Home
 

Badania, które powinna przeprowadzić kobieta w ciąży

Kobieta brzemienna to jest istotna sprawa. I to z bardzo wielu powodów. pierwszy, najważniejszy, jako przynosząca życie matka, jako przyszła mama, więc jednocześnie z pokaźną dawką obowiązków, ofiarności, zmiany sposobu teraźniejszego życia. Może przez to właśnie, stąd też pojawiło się już tak dużo mitów mających związek z ciążą, iż warto o nich przypomnieć.

ciężarna kobieta
Autor: Randy Pantouw
Źródło: http://www.flickr.com
opowiadane są w każdym miejscu, nieistotne czy żyjemy na wsi czy w Poznaniu, we wsi, gdzie żyje 20 rodzin czy w chaotycznej stolicy. Wynosimy je z domu rodzinnego, przekazywane są nam przez babki, dyskutowane pośród przyszłych mam zaczynają bytować własnym życiem. Nic dziwnego, gdyż jakiekolwiek życiowe wydarzenie, jak ślub czy ciąża to tak duża rzecz, iż dzięki takiemu zaklinaniu realności lżej nam sobie sprostać z tym, co ma przyjść.

Nie są to jednakże znane zgryzoty przyszłych mam w stylu: czy częste usg poznań nie jest szkodliwe, ale prawdziwe klasyki, jak: przechodzenie pod drabiną to ryzyko, że dziecko owinie się pępowiną…

Do grupy takich groźnych zabobonów pasuje na pewno stwierdzenie, że kobiecie w ciąży się nie odmawia, bo w przeciwnym razie zostaniemy zjedzeni przez myszy. Aż krew mrozi w żyłach, lecz bez trudu to można sobie wyobrazić i przyjąć tego typu przesąd, bo weryfikowany jest w codziennym życiu, np. w czasie stania w kolejce lub wsparcia w pozostałych codziennych obowiązkach. nigdy przenigdy nie odmawiajmy więc kobiecie w ciąży.

Przesąd może być też dość śmieszny. Jeden z moich faworytów mówi, by nie patrzeć przez wizjer w drzwiach, ponieważ to niebezpieczeństwo, że nasz maluch będzie miał… zeza. Z czego wynika to przekonanie graniczące z pewnością, nie mam pojęcia, lecz bez trudu sobie potrafię wyimaginować, że winne tu jest oko, które zbliżamy do wizjera, żeby coś dostrzec. Tak je skrzywiamy, iż opanuje to zachowanie nasze dziecko…

Dla kobiet, które fantazjują o pociesze z pewnością spodoba się rada, iż można z łatwością zajść w ciąże, wystarczy jedynie zasiąść na miejscu, które wcześniej zajmowała… tak, kobieta w ciąży. Ktoś próbował? A co z facetami, na nich też to działa? Taki mały figiel – idź do mojej strony.

Na koniec kucharskie skojarzenia. Jeśli chcemy urodzić dziewczynkę niezbędny jest apetyt na słodycze, zaś jeśli marzymy o chłopczyku postawmy na potrawy ostre i kwaśne. I nie malujmy się w ciąży, miłe panie, bo to najłatwiejsza droga do tego, by nasza córeczka w przyszłości zeszła na złą drogę.

Off 

11 czerwca 2014 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top