W świecie dzieci
Home
 

Bezpieczne place zabawy

Jednym z najistotniejszych czynników przesądzających o bezpieczeństwie na placu gry czy obiekcie sportowym jest zagwarantowanie wysokiej jakości nawierzchni tłumiącej upadek. Właściwie zainstalowane pewne nawierzchnie na place zabaw pozwalają ustrzec się wielu niebezpiecznych urazów (jak złamania bądź zwichnięcia). Jest ogromnie wiele materiałów tłumiących upadki, zarówno nawierzchnie syntetyczne tj. gumowe płytki, sztuczna trawa, bądź nawierzchnie wylewane, po półprodukty naturalne: piach, wióry, kora itp. Na pewno każdy z tych materiałów ma swoje wady oraz atuty.

Plac zabaw dla dzieci
Autor: Ryan Hyde
Źródło: http://www.flickr.com
Maty syntetycznej trawy powstają z wysokiej próby pianki polipropylenowej . Dzięki temu możliwe jest uzyskanie mat o ogromnej wytrzymałości, przy równoległym zachowaniu elastyczności. Dzięki strukturze porów pianki możliwe jest uwięzienie tlenu w ich wnętrzu. Po jego sprężeniu, pianka będzie mieć zdolność asymilowania energii. Konstrukcja maty umożliwia wodzie przepływać swobodnie między jej zamkniętymi porami. Dzięki temu możliwy jest zarówno pionowy jak również poziomy drenaż, bez niebezpieczeństwa, iż mata będzie pochłaniać wodę. Więcej na www.interchemol.com.pl/produkty/nawierzchnie-poliuretanowe/na-place-zabaw

W zależności od wymaganego poziomu absorpcji uderzenia, maty składają się z jednej lub dwóch powłok, pokrytych sztuczną trawą. Standardowym kolorem wykończenia jest odcień zielony, niemniej jednak inne barwy są dostępne na życzenie. Użycie mat z syntetycznej trawy pozwala na drenaż, tak pionowy jak również poziomy. Takie maty mogą być układane na większości odmian podłoża, będą pokrywać się z konturami danego podłoża, nie pękając lub ulegając innym uszkodzeniom. Więcej na www.interchemol.com.pl.

Dziecko na placu zabaw
Autor: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Źródło: http://www.flickr.com
Maty ze sztucznej trawy są proste w instalacji. Są one wytwarzane razem z łącznikami, pozwalającymi spiąć je razem. Syntetyczna trawa może być bez trudu ułożona na powłoce z pianki i wypełniona kruszywem, piaskiem bądź mieszaniną obu. Mata może być z łatwością przycięta z pomocą ostrego noża.

Do podklejania fragmentów maty polecamy nowoczesny klej d4 (www.interchemol.com.pl/produkty/kleje-poliuretanowe/kleje-do-drewna/chemolan-b4m). Są to kleje powszechnie uznawane za te, które tworzą całkiem wodoodporne spoiny o wysokiej trwałości. Kleje D4 na zewnątrz mogą być stosowane, mogą także być narażone na działanie czynników atmosferycznych, jednakże pod warunkiem pokrycia spoiny klejowej należytą ochronną powłoką.

Off 

6 sierpnia 2015 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekOdrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top