W świecie dzieci
Home
 

Charakterystyczne rodzaje wystroju placówki przedszkolnej

Przedszkole jest placówką, w której dzieci w wieku kilku lat są przygotowywane do uczęszczania do szkoły. Ze względu na wiek podopiecznych, szczególnie znajdujących się w najmłodszych grupach, zajęcia przedszkolne w sporej części złożone są z zabawy. Placówki przedszkolne zazwyczaj prowadzone są przez wykwalifikowanych pedagogów, czasami są to na przykład siostry zakonne.

przedszkole
Autor: Wim Hanenberg.
Źródło: DuPont

We wszystkich przypadkach jednak muszą to być osoby mające doświadczenie w pracy z dziećmi. Sama siedziba przedszkola to miejsce bardzo specyficzne, bowiem całe jego wyposażenie podporządkowane jest potrzebom podopiecznych. Jest to bardzo istotne z tego względu, że podopieczni w murach przedszkolnych spędzają prawie cały dzień. Od zewnątrz budynki przedszkola można poznać nierzadko po przystrojonych oknach, a także po występowaniu placu zabaw. Po wejściu do środka z kolei krzesła dziecięce dioralino i pozostałe tego rodzaju elementy wskazują jednoznacznie na przeznaczenie tego obiektu.

Typowe wnętrza w budynku przedszkolaZ uwagi na to, że jak już wspomniano, najmłodsi w przedszkolu spędzają sporą część dnia, w budynku znajdują się specjalne wnętrza do wykorzystywania właśnie przez dzieci. Poza salami, w których przeprowadzane są zajęcia, są to na przykład łazienki. Wnętrza te są specjalnie przygotowane do potrzeb dzieci. Chodzi przede wszystkim o dopasowanie rozmiarów znajdujących się tam sprzętów do wymagań kilkulatków. Można więc tam znaleźć nisko przymocowane umywalki, jak również muszle klozetowe mniejsze niż standardowe. Do charakterystycznych pomieszczeń w przedszkolach należą również szatnie, gdzie dzieci zdejmują okrycia wierzchnie, jak również buty.

Wyposażenie sal przeznaczonych na zajęcia
Autor: Sanitec KOŁO

Zajęcia w przedszkolu odbywają się w specjalnych salach, które przypominają niekiedy sale w szkole. Różnią się od nich jednak duża ilością zabawek, jaka tam zwykle występuje. Opróczt tego nawet pomoce naukowe znajdujące się w szkole są inne od tych w przedszkolu. Potrzebnymi elementami są w pierwszej kolejności meble przedszkolne. Są to przedmioty rzecz jasna o wiele mniejsze od standardowych mebli. Większość firm wytwarzających meble ma w swojej ofercie również tego typu mniejsze elementy.
Autor dioralino.pl

Off 

17 grudnia 2014 This post was written by Categories: Kącik edukacyjnyOdrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top