W świecie dzieci
Home
 

choroby

Krótkowzroczność cywilizacyjną chorobą

Oczy
Wady wzroku to jedne z najbardziej rozpowszechnionych schorzeń cywilizacyjnych. Nie jesteśmy wprawdzie jeszcze populacją okularników, jednak wiadomo iż schorzenia oka stają się cywilizacyjną chorobą. Powodem tego jest fakt, iż – mówiąc bez ogródek – torturujemy nasz wzrok pracą do której nie jest on przystosowany. Oczywiste jest że długa praca przy pececie może źle wpłynąć na nasz wzrok.

Continue reading

Off 

Wypadki przy pracy – jak dbać o własne prawa.

Pracownik podczas jazdy wózkiem widłowym
Za chorobę zawodową uważa się chorobę wymienioną w rozporządzeniu Rady Ministrów. Choroba zawodowa to m.in. pylica płuc, zatrucie substancją chemiczną, astma oskrzelowa, choroba popromienna, przewlekłe choroby układu ruchu, zespół cieśni w obrębie nadgarstka, ubytek słuchu spowodowany hałasem, gorączka metaliczna.

Continue reading

Off 

Jak znaleźć dobrego internistę?

lekarz
Choroba może przydarzyć się każdemu, choć nikt na nią nie czeka i raczej nie cieszy się, gdy nadejdzie. Z tego względu każdemu potrzebny jest od czasu do czasu kompetentny internista. Warszawa jest miastem, w którym swoje usługi oferuje wielu lekarzy, jednak w jaki sposób wybrać tego właściwego? Najistotniejsze to skontrolować kilka elementów.

Continue reading

Off 

Gabinety specjalistyczne koncentrują się na leczeniu rozpoznanych dolegliwości

images
Celem prosperowania gabinetów specjalistycznych, jest głównie dokładne zajmowanie się konkretną chorobą lub przypadłością medyczną. Funkcjonowanie takich gabinetów jest pozytywnym sygnałem dla pacjenta, ponieważ jest on poddany bardzo dobrej opiece specjalistów, którzy w takiej dziedzinie mają ogromne zdolności i umieją dokładnie określić konkretny stan pacjenta.

Continue reading

Off 
1 2 3
Top