W świecie dzieci
Home
 

Lato to dobra chwila na zabawę na łonie natury.

Ogrody stają się coraz bardziej popularne, tak możemy określić wracającą modę na spędzanie wolnego czasu w ogrodach. Po latach, gdy ogrody coraz to bardziej pogrążały się w beznadziei, a dbali o nie jedynie starsi ludzie, zaczyna coś się zmieniać, co zwiastuje drugą młodość takich miejsc. Z czego to się bierze? To na pewno tani i niezobowiązujący sposób na spędzanie wolnego czasu przez zabieganych ludzi z dużych miast. Wakacje zagraniczne są przyjemne, ale warto także spędzić czas nieopodal domu. Z roku na rok przekonują się o tym rodzice tworząc swoim pociechom prawdziwe ogrodowe place zabaw.

Co powinno się jednakże znaleźć w takim ogrodzie, aby można było go określić tym mianem. Jest kilka takich rzeczy, ale najistotniejsze z nich to właściwie: trampoliny ogrodowe z siatką (takie jak tu: trampoliny do ogrodu z siatką na tej stronie), gokarty dla dzieci, baseny ogrodowe, huśtawki i meble ogrodowe.Trampolina to wspaniała zabawa, która z jednej strony jest bezpieczna, z drugiej wpływa na zdrowie. Wspaniale rozwija koordynację ruchową, co więcej, nadaje się zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Ogrodowy plac zabaw
Autor: Rubber Mulch
Źródło: http://www.flickr.com
Gokarty dla dzieci to rewelacyjne zabawki, które będą służyły wiele lat. Posiadają wiele zalet. Są odpowiednie dla dzieci w wieku od 3 do 11 lat i wadze do 50 kilogramów, wykonane są z wysokiej jakości materiałów, odznaczają się pięknym, sportowym wyglądem, można nimi jeździć do przodu, ale też do tyłu. Aby przeczytać więcej na ten temat – polecam stronę gardencenter.pl.

Basen crystal blue
Autor: Praktiker
Źródło: Praktiker

Basen ogrodowy. Czy istnieje większa frajda dla dziecka niż wygłupy w wodzie? Pewnie znaleźlibyśmy parę jeszcze lepszych zabaw, ale spędzanie czasu w ogrodowym basenie, to ścisła czołówka najwspanialszej rozrywki dla dzieci. Zresztą, dorośli także nie omieszkają, choć na trochę zanurzyć się w takim basenie. Basen ogrodowy to z jednej strony, perfekcyjnie spędzony czas naszych dzieci, z innej zaś strony, większy komfort dla każdego rodzica. Na standardowym basenie, gdzie jest pełno ludzi, a ratownik nie nadąża z wyłapywaniem wszystkiego, co się dzieje w wodzie łatwo o tragedię, zabawa w basenie ogrodowym odbywa się tymczasem pod czujnym okiem rodziców, więc nic nie może się stać.
Zna je każdy z nas, choć wiekiem odstają od młodszych, bardziej nowoczesnych zabawek, to zawsze się sprawdzają w super zabawie. Huśtawki kochają wszystkie dzieci, a i dorosłym także zdarza się na nich pohuśtać. To następna zabawka, która powinna znaleźć się obowiązkowo w ogrodzie. Po zabawach w basenie i szaleństwach na trampolinie, to cudowny sposób na aktywny odpoczynek.

Na koniec coś statycznego: meble ogrodowe. Dość już szaleństw, biegania, skakania oraz huśtania, wybawione dzieci z chęcią zajmą się urządzaniem własnego ogrodowego świata. Meble ogrodowe to najczęściej stoliki i krzesła lub zestawy piknikowe.
Off 

8 września 2014 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekOdrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top