W świecie dzieci
Home
 

Trudno znaleźć dziecko, jakie nie słyszałoby Lego

Lego – ciężko znaleźć dziecko, jakie by nie słyszało o tej największej chyba firmie która produkuje najbardziej znane klocki na świecie. I jakich by nie posiadało lub nie chciało mieć i się nimi bawić. Początek tych niezwykłych klocków sięga początku ubiegłego wieku, gdy w niewielkim miasteczku w Danii została założona firma, jaka w ciągu kilku kolejnych dekad została potentatem na rynku klocków dla dzieci. Bez wątpienia do tego sukcesu przyczynił się opracowany na początku lat pięćdziesiątych sposób połączenia między klockami.

Lego
Autor: Brian Neudorff
Źródło: http://www.flickr.com
Przez niego każdy klocek z dowolnego pudełka złączyć można z innym, przez co dzieci mają nieograniczone możliwości zabawy. Przez cały okres działania firmy w sprzedaży pojawiło się całe mnóstwo klocków uniwersalnych, takich jak na przykład postacie, domy i pojazdy, lecz i kilkanaście tematycznych serii, nawiązujących do popularnych produkcji filmowych albo całkowicie wykreowanych przez firmowych projektantów – lego batman. Najbardziej znane zestawy oparte na filmach to Harry Potter, Star Wars i Piraci z Karaibów, ale bez przerwy pojawiają się następne, przykładowo takie jak ostatnia nowość nazwana lego mixels.

Gwiazdka albo Mikołaj to czas, kiedy dziesiątki milionów najmłodszych dostają mniejsze lub większe opakowanie z klockami lego do układania, przy jakich będą spędzać później wiele długich godzin. Wybierając zestaw klocków na upominek warto dobrze sprawdzić wiek, dla którego będą najlepsze. Jest to kolejna bardzo duża mocna strona tych klocków, na
lego
Autor: pangyuliu
Źródło: http://www.flickr.com

wszystkich pudełkach producent podaje zakres wiekowy, dla którego dana seria będzie najbardziej odpowiednia.

Na przykład lego bitwa o helmowy jar dedykowana jest dzieciom od 10 do 14 lat, co nie oznacza bynajmniej że nie będą mogły bawić się nimi mniejsze dzieciaki czy na przykład dorośli – seria Lego mixels. Rzecz jasna nie powinno się ich dawać rocznemu maluchowi, lecz pięciolatek z pewnością może po nie sięgnąć, tyle że niekiedy się zniechęci przy skomplikowanej konstrukcji. Wychodząc naprzeciwko najnowszym technologiom klocki te pojawiają się także w grach komputerowych i filmach, czego dobrym przykładem może być lego batman 2 dc super heroes gra ps3.

Off 

18 września 2014 This post was written by Categories: Odrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top