W świecie dzieci
Home
 

W jaki sposób należy postępować w sytuacji, kiedy będą się pojawiały różne kłopoty z zębami lub dziąsłami.

Współczesna dentystyka daje sobie radę z wieloma problemami jamy ustnej. Lecz bez względu na nowinki technologiczne i stosowane techniki dalszym ciągu największe znaczenie ma odpowiednia higiena. To, jak często ktoś czyści zęby, których past i szczoteczek używa ma bardzo duże znaczenie do tego, żeby długo mieć piękny uśmiech. Są rzecz jasna również inne powody, jakie mogą spowodować różnego rodzaju problemy z dziąsłami albo zębami.

Dentysta
Autor: 95Berlin
Źródło: http://www.flickr.com
Przykładowo często spotykane zwłaszcza w zimowym okresie krwawiące dziąsła mogą być rezultatem zbyt małej ilości witaminy C. Tak znana choroba marynarzy to znaczy szkorbut teoretycznie obecnie raczej nie powinna już mieć miejsca. Lecz sporo osób odżywia się zdecydowanie nie najlepiej, jedzą one niedostatecznie dużo naturalnych owoców i warzyw, i niestety tej witaminy może zabraknąć.

Rozwiązaniem tego kłopotu jest przede wszystkim zadbanie o to, żeby posiłki były odpowiednio zbilansowane i miały wszystkie konieczne witaminy, w razie potrzeby można się również wspomóc najróżniejszymi tabletkami. Chorób dotykających dziąseł nie powinno się zbytnio lekceważy, bo zakończyć się one mogą wręcz wypadnięciem zębów. A wtedy jedynymi możliwościami będą albo sztuczne korony, albo coraz popularniejsze implanty stomatologiczne, lecz każda taka opcja będzie się wiązać ze sporymi wydatkami.

W sytuacji, gdy mimo odpowiedniego odżywiania kłopoty z krwawieniem w dalszym ciągu występują, to koniecznie trzeba udać się do jakiegoś dobrego dentysty w celu kontroli. Okazać się bowiem może, że zaczął się jakiś stan zapalny, który wymagał będzie odpowiedniego leczenia. Przy problemach z jaką ustną przeważnie wykorzystuje się różne płyny do płukania, niekiedy również lekarze zalecają maść do smarowania.

Bardzo dobrze będą się też sprawdzać przy tego typu problemach różne zioła, mają one działanie ściągające i przeciwzapalne. Jeżeli w odpowiednim momencie się zareaguje przy pojawieniu się problemów, to dolegliwości powinny szybko zostać wyleczone, jeśli jednak ktoś sobie to zaniedba, to leczenie będzie dłużej trwało.

Off 

3 listopada 2015 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top