W świecie dzieci
Home
 

Coś dla naszych pociech

Dziś jest sporo opcji zorganizowania dzieciom czasu. Spora część matek i ojców zawozi swoje dzieci na zajęcia po lekcjach. Maluchy często przesiadują po parę godzin w świetlicy. Bywa, że ten czas nie jest zbyt dobrze wykorzystywany. Nie zawsze zajęcia pozalekcyjne odpowiadają dzieciom. A siedzenie na świetlicy po raz dwudziesty któryś w miesiącu również nie jest zbyt przyjemne.

dzieci
Autor: Kinderplaneta
Źródło: Kinderplaneta
Dlatego powinniśmy nie zapominać o tym, że jest coś takiego jak konkursy online dla najmłodszych – doczytaj. Jeśli chcemy, by nasze dziecię się wykazało i pożytecznie spędzało wolny czas to dobrze znaleźć dla niego jakiś konkurs. Początkowo dobrze dowiedzieć się czy nie ma w szkole takich konkursów. Wtedy w czasie, gdy dziecko będzie siedziało na świetlicy, zacznie rysować coś na szkolny konkurs. To twórcze zajęcie na pewno pobudzi wyobraźnię naszego dziecka i co najważniejsze sprawi, że nasze dziecko nie będzie się nudziło.

Twórz i zdobywaj nagrody

Dzieci czekają na uchwalenie nowych praw
Autor: Wiktor Bąkiewicz
Źródło: http://znanenieznane.pl

Dziś wszyscy wiemy, że dzieci są cudowną inwestycją. Zresztą jest to racja stara jak świat. Tyle, że w dzisiejszych czasach rodzice robią wszystko by ich pociechy były najlepsze. Nie jest tak, że najważniejsze jest dla nas to do tego żeby dzieciom było komfortowo, a chcemy żeby wśród rówieśników nasza pociecha charakteryzowała się inteligencją i wszystkim, co najlepsze. Nie jest to najlepsze rozwiązanie. Takie lokowanie własnych ambicji na naszą pociechę nigdy nie będzie właściwe. Jeżeli chcielibyśmy, żeby nasze dziecko dobrze się rozwijało musi ono rozumieć, że nie zawsze będzie wygrywało.

Dlatego warto żeby nasze dzieci brały udział w konkursy plastyczne dla dzieci. Konkursy artystyczne dają możliwość dzieciom rozwijać się. Jeżeli nasza pociecha uwielbia rysować to dobrze szukać jakiegoś konkursu. W taki sposób maluch nauczy się jak rywalizować i będzie wiedziało, że jak chciałoby zdobyć nagrodę to musimy dać z siebie wszystko. Oczywiście, jeśli nasza pociecha nie będzie chciała tworzyć obrazków na konkursy, to możemy zapisać malucha na jakieś inne zajęcia. Może dziecko będzie chciało się ścigać w konkursach związanych ze sportem, a pozostałe dzieci będą chciały śpiewać. Sprawdźmy, do czego ma predyspozycje nasze dziecko, ale pozwólmy też malcowi samemu wybrać to, czego chce spróbować.

Off 

17 września 2014 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekKącik edukacyjnyOdrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top