W świecie dzieci
Home
 

Czarodziejski świat zabaw

Dzieciństwo to szczególny czas w życiu człowieka. Gdy byliśmy mali, nie docenialiśmy tego wyjątkowego okresu, gdy byliśmy w stanie spać do oporu ( a i tak budziliśmy się o świcie!), bawić się beztrosko po parku i nie dbać o przyszłość. Te wspaniałe lata szybko uciekają. Często jednak mama i tato zapominają, jak szczególny jest to czas w rozwoju latorośli. Nasza pociecha właśnie w tym okresie poznaje otoczenie. Toteż wyjątkowo istotną funkcję w wychowaniu odgrywa zabawa. To idealna droga, by wpoić dziecku wzorce w łatwy sposób.

Jeśli posiadamy jeszcze jakieś opory, przyjrzyjmy się naszym dzieciom. Dziewczynka, która bawi się lalką, zazwyczaj naśladuje sytuacje podpatrzone u rodziców. Wszystkie dziewczynki często bawią się w mamusie. Wożą swoje lale w wózkach, zmieniają im pieluchy, karmią i utulają do snu. W ten sposób przyzwyczajają się do roli matki. Ale to nie odosobniona sytuacja. Sami opiekunowie mogą ukształtować pewne wzorce u własnych pociech. Zabawka smoby kuchnia pozwala dziewczynce wczuć się w rolę gospodyni domowej. Warto dołączyć się do zabawy i przygotowywać z maluchem posiłek, ucząc je, aby późniejposprzątało naczynia (zabawka ma też zlew). Przyszłe kuchareczki oswajają się ze sprzętem kuchennym oraz wyrabiają w sobie przyzwyczajenie przygotowywania domowych posiłków.

Autor: VTech

O tym, że maluchy zdobywają doświadczenie przez zabawę, można zobaczyć, obserwując małe kobietki, które bawią się laleczkami barbie. Każda z nich naśladuje jakiś wzorzec- może to być mama, ciocia albo pani z telewizji. Dziewczynki niejednokrotnie odgrywają coś w formie filmu. Ale nie tylko płeć piękna łączy przyjemne z pożytecznym. Chłopcy od dzieciństwa sięgają po samochody, traktory, koparki, czy wozy strażackie. Budują w ten sposób swoją tożsamość. Produkty smoby również pomagają małemu mężczyźnie. Warsztat z narzędziami to doskonały pomysł dla złotej rączki. Produkty smoby rozwijają również inne hobby dzieci. Możemy podarować maluchom zestaw lekarza, czy mały supermarket. Takie zabawy pobudzają wyobraźnię oraz uczą pracy w grupie.

Off 

7 czerwca 2013 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekOdrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top