W świecie dzieci
Home
 

Korzyści z karmienia naturalnego

Od jakiegoś czasu zapanowała moda na tak zwany „powrót do natury”. Trend ten wyraźnie widoczny jest również wśród młodych rodziców. Młode mamusie coraz częściej decydują się karmić piersią swe maleństwo co bardzo cieszy lekarzy pediatrów i położne, bowiem korzyści z karmienia naturalnego niemowlaka jest wielka rzesza!

butelki
Autor: Frédérique Voisin-Demery
Źródło: http://www.flickr.com
Karmienie dziecka piersią nie tylko dobrze przysłuży się dziecku, ale też mamie może pomóc w krótkim czasie powrócić do dobrej formy. Pokarm naturalny ma skład idealny dla niemowlaka. Żadne sztuczne mleko mu nie dorównuje! Pokarm mamy ma także zawsze odpowiednią temperaturę, jest sterylne, gotowe do podania. Poza tym karmienie piersią jest o wiele wygodniejsze i wiele tańsze od rogale do karmienia (strona tutaj) sztucznego.

Kiedy kobieta zostaje mamą po raz pierwszy, bardzo pomocna może okazać się rada i wsparcie doświadczonej położnej lub też pielęgniarki. W domu karmiącej mamie pomocą służyć mogą własna mama czy na przykład doświadczona ciocia lub starsza siostra. Oprócz rad dotyczących techniki karmienia mogą one podpowiedzieć młodej karmiącej kobiecie które akcesoria dla mamy mogą jej się przydać.

Na rynku możemy zakupić dużą ilość akcesoriów dla mamy karmiącej piersią, są to np. odciągacze pokarmu (ręczne i elektroniczne), wkładki laktacyjne (jednorazowe i wielokrotnego używania), które to przedmioty znacznie ułatwiają karmienie naturalne – zobacz wkładki laktacyjne na dzień.

dziecko
Autor: Matt Preston
Źródło: http://www.flickr.com

Dostać także możemy pojemniki do przechowywania pokarmu, woreczki na mleko, ubrania do karmienia – specjalne koszulki, staniki do karmienia naturalnego – z bawełny, ”oddychające”, z odpinanymi miseczkami (takie które będą świetnie trzymały „zapracowane” piersi), poduszeczkę do karmienia, osłony silikonowe na piersi, maść na brodawki (można ją zastąpić np.: olejem kokosowym, oliwą z oliwek lub też zwyczajnie – mlekiem mamy), a nawet komfortowy fotel do karmienia – przecież czeka mamę wiele miłych godzin spędzonych na karmieniu! Zobacz akcesoria.

I na zakończenie sprawdzona „babcina” rada – MROŻONA KAPUSTA – nic nie może jej zastąpić przy nawale mlecznym czy też stanie zapalnym piersi. Oto przepis: mrozimy liścia kapusty umytego i z wykrojoną zgrubiałą łodygą. Następnie nakłuwamy go w paru miejscach widelcem i okład na obolałe piersi jest gotowy.

Off 

14 sierpnia 2017 This post was written by Categories: Wskazówki dla mam Tagged with:
Comments are off for this post


Top