W świecie dzieci
Home
 

Czy wyliczenie obwodu koła jest trudną operacją?

W ostatnim czasie wybitnie dużo mówi się na temat matematyki, która jak się okazuje jest niejako królową nauk. To właśnie w pewnej mierze za jej przyczyną nasze życie ulegało w wielu przypadkach licznym pozytywnym zmianom. Niestety, jak się zarówno okazało, nadzwyczaj dużo uczniów, zwłaszcza na poziomie podstawowym zaniedbało swoje matematyczne obowiązki, przez co ich wiedza jest względnie mała.

http://www.zaradni.pl/
Autor: Ben Schumin
Źródło: http://www.flickr.com
Pewien odsetek z nich bez wątpienia ma problem z zasadniczymi obliczeniami, takimi jak dodawanie czy mnożenie, nie wspominając już o w wyższym stopniu zaawansowanych operacjach. Duża część naszego społeczeństwa również uznaje matematykę za zbyteczny i nieżyciowy przedmiot. Czy tak jest w rzeczywistości? Otóż okazuje się, że nie zawsze.

W praktyce w wielu przypadkach może nam przydać się wiedza jak obrobić zdjęcia (zobacz odpowiedź na pytanie tu: program do obróbki zdjęć), natomiast wyłącznie nieliczni posiadają przydatną wiedzę, by dokonać tego na pozór skomplikowanego zadania. W życiu w szeregu przypadków będziemy zmuszeni do instalowania choćby w naszym mieszkaniu elementów w kształcie koła, w takim razie tak wybitnie znaczące jest, abyśmy dokładnie wiedzieli jaki wymiar wybrać. Wzór jak obliczyć obwód koła wielokrotnie jest przez nas uznawany za skomplikowany, jednakże to tylko zakłamane pozory. Koło jest bowiem figurą geometryczną w której punkty znajdujące się na płaszczyźnie zawsze znajdują się w identycznej odległości od środka, co nazywamy promieniem. wskazane jest także w tym miejscu dodać, że obwód koła jest w każdym przypadku adekwatny do średnicy, co na pewno stanowi sumę dwóch promieni. Inne ciekawe rady znajdziesz tutaj: http://www.tipy.interia.pl/artykul_3669,jak-podzielic-dysk-na-partycje.html.

Początkowo bez wątpienia będziemy posiadać znaczne trudności z obliczeniem ostatecznego wyniku, jednakże skuteczne zastosowanie wzoru wybitnie pomoże nam w końcowym rozwiązaniu. Aby tego dokonać, obowiązkowo także musimy zastosować pożądane byłobyść liczby Pi, która w tym przypadku wynosi 3,14. Następnym etapem bez wątpienia jest wykorzystanie wzrostu 2*Pi*r. Dokonanie tego poniekąd zawiłego obliczenia sprowadza się jedynie do odczytania informacji na temat promienia naszego okręgu. Z czasem na pewno nabierzemy praktyki, przez co niezwykle swobodnie będziemy w stanie dokonywać obliczeń.

Off 

10 lutego 2014 This post was written by Categories: Kącik edukacyjny Tagged with:
Comments are off for this post


Top