W świecie dzieci
Home
 

Czym jest zabieg in vitro

Sporo osób nie może naturalnie spłodzić dziecka. Jak się okazuje, jest to jeden z istotniejszych problemów, jakie mogą spotkać nawet młode osoby z wielu przyczyn. Współcześnie jednak istnieje rozwiązanie, z którego pary o wiele chętniej korzystają.

I chociaż nadal jeszcze wiąże się ono z różnorakimi kontrowersjami, to jednak w wielu przypadkach jest to jedyna szansa na posiadanie dziecka. In vitro fachowo nazywane jest rozrodem wspomaganym. Polega na przeróżnych działaniach specjalistycznych, które w konsekwencji mają prowadzić do złączenia żeńskich komórek z męskimi. Proces przebiega poza organizmem matki. Po zapłodnieniu i wygenerowaniu zarodków lekarze powinni dokładnie przetestować ich jakość i w odpowiednim momencie przenieść do macicy, aby mogły się w niej zagnieździć, podobnie jak w przypadku naturalnego poczęcia. Jeśli wszystko odbędzie się zgodnie z założeniami, istnieje duża nadzieja, iż urodzi się zdrowe dziecko.Rzecz jasna podczas całego procesu uzyskuje się najczęściej większą ilość komórek niż ta, która w ostateczności zostaje zaaplikowana do macicy. Niewykorzystane zarodki mogą być zamrożone. W sytuacji, kiedy początkowe zapłodnienie będzie nieskuteczne, można próbować po raz kolejny, korzystając z zamrożonych zarodków.

Autor: www.babymama.pl

Zapłodnienie in vitro stosowane jest zazwyczaj, kiedy para wykorzystała już wszelkie inne możliwości leczenia bezpłodności. Początkowo jednak zazwyczaj wykorzystywane są inne metody zapłodnienia, także niejednokrotnie farmakologiczne. Zarówno mężczyzna, jak i kobieta, poddawani są również rozmaitym badaniom, które mają na celu wyznaczenie przyczyn kłopotów z zapłodnieniem bądź też stwierdzenie bezpłodności. Czasami okazuje się, iż początkowe metody skutkują.
Należy również pamiętać, iż im kobieta starsza, tym zdarzają się poważniejsze problemy z zajściem w ciążę. Lecz w praktyce kłopoty z bezpłodnością mogą dotknąć osób w różnym wieku, tak samo mężczyzn, jak i kobiety. Okazuje się, że w niejednej sytuacji to właśnie zapłodnienie in vitro jest jedyną szansą na posiadanie dziecka (więcej). Niestety zapłodnienie tego typu nadal jest dość drogie, a więc nie każdy może sobie na nie pozwolić. Miejmy jednak nadzieję, że razem z rozwojem nauki powstaną jeszcze kolejne skuteczne metody walki z bezpłodnością.

Off 

11 czerwca 2014 This post was written by Categories: Wskazówki dla mam Tagged with:
Comments are off for this post


Top