W świecie dzieci
Home
 

Dbaj o wzrok!

Oko to nieoceniony narząd człowieka, ponieważ aż 82% bodźców jest przesyłanych do mózgu właśnie przez oczy. One sprawiają, że poznajemy świat i jego piękno. Toteż tak istotne jest, abyśmy troszczyli się o ten narząd i nie ignorowali oznak wszelakich chorób z nimi związanych.

okularnicy
Autor: Eden, Janine and Jim
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli więc zauważyłeś, że od pewnego czasu pogorszył Ci się wzrok, widzisz jak przez mgłę, spotykają Cię coraz bardziej krępujące trudności w widzeniu w chwili czytania lub oglądania telewizji, a prowadzenie samochodu stało się dla Ciebie niemożliwe – mogą być to początki choroby, zwanej zaćmą. Wówczas potrzebna jest pilna wizyta u okulisty. Zaćma należy do najczęściej występujących schorzeń oczu. Ma ją prawie co pięćdziesiąty Polak, a podstawowym jej objawem jest postępujące krok po kroku pogarszanie się ostrości widzenia. Z czasem dochodzi do stopniowego zacierania się oglądanego obrazu.

Niektóre choroby wzroku, (w tym zaćma) mogą być dziedziczne. Dlatego gdy mamy wśród naszych bliskich osoby obciążone chorobami wzroku, dbajmy o diagnostykę, czyli coroczne badanie wzroku. Okresowe badanie wzroku u okulisty pozwala na szybkie wykrycie chorób, które przebiegają w początkowej fazie bezobjawowo.

W trakcie wizyty u okulisty, ten – po wykonaniu podstawowego badania oczu – może wyznaczyć datę wykonania szeregu innych badań, w celu bardziej precyzyjnego zbadania oka lub oczu. Oczy to okno, przez które lekarz okulista może ocenić ogólny stan naszego zdrowia, np. dokonać łatwej oceny stanu żył i tętnic. Z tego względu tak ważne są badania kontrolne, nawet jeżeli nie mamy żadnych problemów ze wzrokiem.

Obecnie nie powstał jeszcze żaden lek – alax – przeciwdziałający zaćmie, toteż wymagana jest operacja. Zabieg usunięcia zaćmy polega na wyeliminowaniu zmętniałych soczewek i zastąpieniu ich syntetycznymi soczewkami (implantami), zapewniającymi najwyższą jakość widzenia. Znaczące jest, aby klinika, gabinet które wybierzemy operowały na najbardziej cenionym w świecie medycyny sprzęcie. Przeprowadźmy wywiad wśród znajomych, sprawdźmy gabinety okulistyczne, posiadające swoje strony w internecie, a na pewno odnajdziemy taki, któremu będziemy mogli powierzyć to co mamy najcenniejsze – własne zdrowie.

Off 

5 lipca 2017 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top