W świecie dzieci
Home
 

Dla dziecka można zrobić wszystko. Nasze potomstwo to nasz największy skarb

Każdy, kto ma dzieci o tym wie: jego dziecko jest najważniejsze na całym świecie. Każdy rodzic chce dla niego najlepiej, jak tylko potrafi. Pragnie się nim opiekować, troszczyć się o nie, dawać mu dowody miłości, kupować podarunki. Czasami to nie łatwe, bo życie wymaga poświęceń też na innych frontach, w szczególności zawodowych, ale każdy stara się najlepiej jak umie.

dziewczynka na rowerku
Autor: Norbert Reimer
Źródło: http://www.flickr.com
Nie będzie znaczącym odkryciem powiedzenie, że dla dziecka można zrobić wszystko. Czy to biologia czy kultura tak nas ukształtowała, ale możemy zginąć dla naszych dzieci. To niezwykle szlachetne i to wydaje się w najwyższym stopniu tożsame z tym, co można nazwać zagadkami życia. Wiele gatunków zwierząt też broni swoich małych do upadłego, więc nie jesteśmy odosobnieni jako gatunek. Człowiek ogólnie potrafi nawet oddać życie za kogoś innego, choć to czyn, na który pozwalają sobie nieliczni. Matka zrobi także wszystko, aby wykarmić swoje dziecko (może się przydać: www.ceneo.pl/Karmienie_dziecka).

uśmiechnięty chłopiec
Autor: Volkan_83
Źródło: http://www.flickr.com

Jest zależny od naszej psychiki, ale również od tego, jak zareagujemy w danej sytuacji. Nie raz miały miejsce takie przypadki, iż ktoś bardzo bojący rzucał się do wody, aby wyciągnąć osobę, która się topiła, a jeszcze inny, codziennie, niezwykle odważny, stał wtedy jak wryty. Ciężko przewidzieć, jak my byśmy się zachowali. Być może rozsądek podpowiada nam, że oczywiście udzielilibyśmy pomocy, ale jednocześnie jakaś siła od wewnątrz by nas przed tym powstrzymała. O tym nie wiemy niestety, jednakże jedno jest pewne, że jeśli rozchodzi się o życie naszego dziecka, czy choćby bliskiej osoby, naszej rodziny, to długo byśmy się nie zastanawiali. To jest nasza natura i z tej części powinniśmy być dumni.Sprawdź co dobre dla dzieci: pomocne podgrzewacze i sterylizatory.

Nic przecież nie napawa tak optymizmem jak szlachetność, jak to, że jesteśmy zdolni poświecić życie dla osoby, która kochamy. Gdybyśmytego nie potrafili, to nie moglibyśmy się wczuć w położenie drugiej osoby, nie bylibyśmy tak empatyczni. To, że czujemy, jak dana osoba może cierpieć lub źle się czuć, świadczy o naszych najlepszych intencjach, które pomagają w kryzysie. Jeśli byleś w takiej sytuacji wiesz, o czym mówimy. Jeśli nie reagowałeś, nie zadręczaj się. Nie chodzi tu o bohaterstwo, ani inne frazesy. Po prostu tak wyszło.
Off 

20 listopada 2014 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynek Tagged with:
Comments are off for this post


Top