W świecie dzieci
Home
 

Z jakich przyczyn długo czekamy i tym samym odraczamy wizytę u dentysty bądź u chirurga szczękowo-twarzowego

Powody, dla których musimy zarezerwować wizytę u dentysty, bywają najczęściej bardzo poważne. W końcu taka wizyta jest odkładana na potem w nadziei, że objawy choroby miną bezpowrotnie, ale, jak wiadomo, takie przeświadczenie bywa zwodnicze. Tymczasem jeśli wizyta odbędzie się wcześniej, to jest całkiem spora szansa, że dane schorzenie uda się wyeliminować już za pierwszym razem, a to oznacza, że możemy zaoszczędzić na długim leczeniu.

Powiązane artykuły: http://www.dentystakaniak.pl

Wizyta u dentysty
Autor: Britt Reints
Źródło: http://www.flickr.com
Świadomość ewentualnych oszczędności jednakże w zdecydowanej większości przypadków wcale nas nie przekonuje. Bądź co bądź, problem tkwi nieco głębiej niż skłoni bylibyśmy sądzić. Słowo dentysta potrafi wzbudzić uczucie panicznego strachu nawet u nieustraszonych siłaczy.

Sęk w tym, że nasza, właściwie niczym nieuzasadniona, obawa bywa po części uwarunkowana psychologicznie. Szczególnie reprezentanci starszego pokolenia, czyli osoby po siedemdziesiątce czy sześćdziesiątce pamiętają czasy, w których stomatolog (zweryfikuj u źródła) nie miał takich narzędzi, urządzeń czy środków, jakimi teraz dysponuje chirurg twarzowy lub protetyk. Stąd też wynika odraza do wizyt w gabinecie.

Ta antypatia jest przekazywana dalej, jeżeli nie w genach, to w powszednich rozmowach przy familijnym stole. Natomiast psychologowie będą także mieć na ten temat coś do powiedzenia. Dentysta to doktor nauk medycznych, który leczy zęby, a te, jak świetnie wiemy, znajdują się w górnej części naszego ciała. I jako ludzie bardzo nie lubimy, gdy wspomniane części ciała są poddawane np. zabiegom usuwania próchnicy. Podobnie zresztą rzecz się ma w przypadku leczenia okulistycznego. Kontynuując rozważania należy stwierdzić, że wizyta w gabinecie dentystycznym w każdym przypadku będzie się kojarzyć z mniejszym bądź większym dyskomfortem.

Stomatolog
Autor: AF GlobalStrike
Źródło: http://www.flickr.com
Odczucie bólu udało się co prawda praktycznie w całości wyeliminować – nowoczesne środki przeciwbólowe całkowicie go uśmierzają, ale doznania i tak pozostały mało przyjemne. A to już bywa związane np. z charakterystycznymi dźwiękami, które wydają maszyny będące wyposażeniem gabinetu. Stukoty, które daje się słyszeć w czasie wykonywanych zabiegów są również mało przyjemne dla ucha.

Z racji tego że wizyta w gabinecie dentystycznym owiana jest złą sławą, każdy stomatolog powinien być także dobrym psychologiem. Jeśli taki lekarz będzie potrafił opowiadać kawały albo jeszcze w odmienny sposób uspokajać pacjentów, to może on liczyć na całkiem sporą klientelę. Przecież każdy woli, gdy takie nieprzyjemne zabiegi odbywają się w takiej miłej atmosferze. Zresztą chyba każdy słyszał opowiadania o dentyście, który jest w stanie nie tylko szybko wyrwać ósemkę, ale również sprawić, żeby pacjent pozytywnie zapamiętał taki zabieg – więcej tu.

Off 

13 sierpnia 2017 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top