W świecie dzieci
Home
 

Dlaczego edukacja nie jest najważniejsze

Co jesr dla nas najważniejsze w naszym życiu? Z pewnością kilka wartości, jak rodzina, zabawa, edukacja i miłość. Powinniśmy wpadać dziecku możliwe najlepsze wzorce w tym zakresie. Rodzina jest tylko jedna, najważniejsza, rodzina jest ostoją na złe czasy, zabawa to rozwój, to radość życia, edukacja nas wykształca i pobudza do myślenia, kształtuje nas jako przyszłego człowieka, miłość to wyróżnienie.

rodzina
Autor: Times Square Public Relations
Źródło: Times Square Public Relations
Można stwierdzić, że na każdej części życia spełniają się te cztery wartości. Bez względu na wiek potrzebujemy przecież bliskiej osoby, potrzebujemy luzu i relaksu, zabawy, chcemy też do końca życia nauczać się, dowiadywać, niech to będą nawet plotki, jest to taka niewielka, ale jednak edukacja.

Najsilniejsza – prywatna szkoła podstawowa – www.wilanow.varsovia.edu.pl/ występuje jednak w okresie naszego młodego zycia. Małe dziecko tojest przecież jak maszynka do nauki. Wtedy może przyswoić bardzo dużo rzeczy, tak dużo, iż trudno w to uwierzyć. Lepiej i szybciej uczy się języków obcych, jego umysł chłonie niczym gąbka, a co najważniejsze traktuje edukację, jako coś nienarzucanego, miłego, ciekawego. Co najważniejsze, dziecko można uczyć poprzez zabawę. Gdy nowa wiedza pobudza myślenie, a zabawa stymuluje je jeszcze bardziej, to najskuteczniejszy sposób, aby dziecko przyjmowało nowe informacje.

szkoła
Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Co prawda później, kiedy dziecko idzie do szkoły, a my kupujemy dla niego zestawy do szkoły takie jak te i inne praktyczne przybory i akcesoria szkolne, ten edukacyjny walor się trochę wyczerpuje, gdyż szkoła nie zapewnia już takich wrażeń, lecz wszystko tez zależy od naszego podejścia a także od nauczycieli, którzy będą przekazywali wiedzę.

Miłość i rodzinę najbardziej uwielbia się, jak człowiek jest już starszy. Co prawda dziecko potrafi kochać jak nikt inny, wyraża zaś swoja miłość do rodziny bardzo intensywnie, jednak nie zdaje sobie sprawy, że takie coś może się skończyć, nie zdaje sobie sprawy z nieprzyjemności i zagrożeń, które czają się na każdym zakręcie życia. Dorosła osoba cieszy się, że ma wsparcie w najbliższych i że może bezgranicznie kogoś kochać, na przykład swojego malutkiego wnuczka, który co dopiero przyszedł na świat.

Off 

13 lipca 2017 This post was written by Categories: Kącik edukacyjny Tagged with:
Comments are off for this post


Top