W świecie dzieci
Home
 

Dlaczego niektóre osoby szukają pomocy u psychologa i jaka rola w zdiagnozowaniu dolegliwości przypada najbliższym

O dolegliwościach połączonych z ludzką psychiką nie mówi się tak powszechnie, jak o wylewach czy nowotworach. Mało tego, osoby, które cierpią na depresję lub nerwicę wstydzą się własnych przypadłości, co w niektórych przypadkach skutkuje także utratą znajomych. A paradoksalnie, brak niedzielnych wypadów na piwo pogłębia tylko objawy choroby.

Psychoterapia – Wrocław : Jak wybrać właściwego?
Żeby przerwać błędne koło, można poszukać pomocy, np. w internecie poprzez wpisanie w Google hasła pomoc psychologiczna, a wizyta u psychologa znacząco wpłynie na poprawę jakości codziennego życia.
Osoba cierpiąca na huśtawki humoru nie w każdym przypadku samodzielnie szuka dla siebie pomocy. Niekiedy taka rola przypada najbliższej familii, a nawet zaniepokojonym znajomym. Nieleczone nerwice są w stanie się pogłębiać i w nieodległej przyszłości stać się powodem samobójstwa. Dlatego tak istotną sprawą bywa szybka reakcja, ale należy pamiętać o tym, że postawienie rozpoznania choroby trzeba zostawić biegłym psychologom, bo nie każde zachowanie odbiegające od przyjętych norm jest symptomem ciężkiej choroby. Z tego powodu najistotniejszy pozostaje takt w czasie rozmów z daną osobą.
psycholog
Źródło: flickr.com

Przywykło się sądzić, że słowa pomoc psychologiczna Wrocław częściej zaprzątają myśli trzydziestolatek niż mężczyzn. To żony są częściej ofiarami przemocy domowej niż ich małżonkowie alkoholicy. Nerwowy tryb życia i nadmierne obciążenie obowiązkami służbowymi i trudności z wychowaniem dzieci mogą doprowadzić delikatną kobiecą psychikę na skraj wytrzymałości. W efekcie taka osoba pomału rezygnuje z życia towarzyskiego i zamyka się w czterech kątach mieszkania i niekiedy tylko interwencja osób trzecich bywa w stanie uchronić ją od rychłej nerwicy czy nawet prób samobójczych.

Psychoterapeuta – Wrocław : czy znajdę dobrego?
Do terapeutów zgłaszają się także osoby, które pragną poprawić jakość życia prywatnego. Szczególnie jesienią w naszym kraju cierpimy na przewlekły brak światła słonecznego, co może u wybranych pań wywołać podły nastrój i uczucie bezradności.
Kiedy dusza choruje
Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.

A przejściowe trudności w pracy można łatwiej pokonać, jeżeli porozmawia się z właściwą osobą, która może zasugeruje nawet zmianę miejsca zatrudnienia. Sam psychoterapeuta powinien wykazywać się daleko idącą empatią, jak i taktownością oraz umiejętnością prowadzenia rozmów. A w tych szczególnie trudnych przypadkach odesłać chorego na konsultację do lekarza psychiatrii.

Off 

16 lutego 2015 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekWskazówki dla mamZdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top