W świecie dzieci
Home
 

Plusy planszówek logicznych

Niełatwo jest aktualnie oderwać małolatów od komputera. Do tego – sami dorośli uwielbiają spędzać wolne chwile przy elektronicznych rozrywkach, pozwalając na to również swoim pociechom. Niegdyś najważniejsze było jak najszybsze wyjście na dwór, zabawy na drabinkach, podchody lub zwykła huśtawka.

Grupa osób grających w planszówkę
Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś nie można się doczekać uruchomienia ulubionej rozgrywki na tablecie, laptopie bądź konsoli, a kontakty ze znajomymi to w głównej mierze czatowanie na różnorakiego rodzaju komunikatorach. Trzeba jednak dołożyć wysiłku, by zlikwidować lub choćby częściowo ograniczyć takie zachowanie. Znakomitym sposobem na to są gry planszowe logiczne, przy jakich może się bawić każdy członek rodziny. I to jest właśnie pierwszy z kardynalnych walorów przedstawianej rozrywki.

W gry na komputerze nie zawsze lubią grać dziadkowie, a i zdarzają się rodzice, którzy nie mogą się przekonać do takiej metody zabawy. Planszówki zaś uwielbiane są przez większość ludzi. Kto z nas nie grał w Chińczyka lub Monopoly? A to jedynie początek, gdyż pojawia się coraz więcej gier planszowych – tak samo tych strategicznych, familijnych, liczbowych, jak również wymienionych wyżej gier logicznych, które zaspokoją oczekiwania każdego członka rodziny, począwszy od najmłodszego szkraba po najstarszego członka rodu. Planszówki, w które

Pionki gry planszowej
Autor: VasenkaPhotography
Źródło: http://www.flickr.com

bawią się całe rodziny, są doskonałym sposobem na budowanie i zacieśnianie wzajemnych kontaktów. Co więcej, można zabrać je ze sobą gdzie chcemy – na każdy wyjazd zagraniczny, w górę bądź nad morze, a nawet do sąsiadów mieszkających kilka domów dalej. Do tego gry planszowe logiczne sprzyjająco wpływają na pracę mózgu.

Niekiedy wymagają naprawdę solidnego główkowania, wspomagając procesy myślowe oraz cały rozwój umysłowy. Nie można też zapomnieć, że dzięki nim już najmłodsi mogą uczyć się trudnej sztuki przegrywania. Rodzice powinni uświadomić, że przegrany nie jest gorszym i warto zawsze dążyć do sukcesu. Planszówki to również świetny sposób na zabicie nudy podczas choroby i ćwiczenie pamięci. Mają bardzo wiele zalet, o których wie większość z nas, lecz czasami ze zwyczajnego lenistwa nie chce nam się wyjmować planszy. Warto jest jednak wspólnie grać w gry planszowe, bowiem to wyśmienita okazja do wesołego spędzenia czasu w gronie bliskich osób.
Off 

15 września 2014 This post was written by Categories: Odrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top