W świecie dzieci
Home
 

Dlaczego tak naprawdę warto skończyć studia?

To cieszy, że wzrasta w Polsce ilość ludzi posiadających dobre wykształcenie. Chociaż często krytykuje się trochę jakość studentów, to tak naprawdę można rzec jedno – praktycznie każdy absolwent polskich uczelni, jeśli naturalnie ma trochę oleju w głowie i chęci do działania, może być prawdziwym skarbem dla pracodawców.

Bardzo często można usłyszeć, że zwłaszcza młodzi ludzie są słabymi pracownikami. To fałsz! Najzwyczajniej sytuacja na naszym rynku pracy jest nadal daleka od perfekcji. Na przykład przeciętny Niemiec czy Australijczyk wcale nie jest mądrzejszy od Nowaka, a w zasadzie nie ma ogromnych problemów z dostaniem pracy.

Studenci
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Chociaż naturalnie czymś w pełni oczywistym jest to, że jeśli nie chcielibyśmy potem skarżyć się na beznadziejne perspektywy, nieustanną niepewność o jutro, jak najbardziej powinniśmy w sensowny sposób podchodzić do własnej edukacji. A więc: jakie studia są w tym momencie smakowitym kąskiem? Tzn., gdzie iść, aby później najzwyczajniej dostać dobrą pracę? Tego typu kierunków jest sporo, a tekst nie jest opasłą księgą, toteż można powiedzieć, że dokładne opisanie wszystkich kierunków nie jest realne. Jednak bez paniki, coś tam zawsze się napisze. Być może komunikacja społeczna jest kierunkiem, który daje niezłe perspektywy na przyszłe lata (wątek o dziennikarstwie tu)?

A już w szczególności w naszej stolicy wiele pracy czeka na właśnie absolwentów takich kierunków. Sporo się zwykło mówić o tym, że absolwenci studiów humanistycznych nie mają dobrych perspektyw. Zapewne absolwent prawa ma dużo większe szanse na dobrą pracę i korzystne wynagrodzenie, lecz nie przesadzajmy. Dobrze rozumujący człowiek tak czy siak wyjdzie na swoje. Być może w owym artykule jest zbyt dużo optymizmu, lecz czyż jest jakiś sens nieustannego żalenia się? Myślmy nieco bardziej optymistycznie, a będzie lepiej! Porada – warto porozglądać się za tzw. złotym środkiem, zatem idealnym kierunkiem.

Łatwo powiedzieć, a ciężej trafić na te studia magisterskie, które mogą dać niezłą karierę (http://www.wste.edu.pl/), ale do tego nie będą katorgą. Sporo osób wybiera ten kierunek studiów, który w zupełności ich nie jara. A później jest płacz, bo w końcu przydałoby się ukończyć już rozpoczęte studia.
Off 

6 marca 2014 This post was written by Categories: Kącik edukacyjny Tagged with:
Comments are off for this post


Top