W świecie dzieci
Home
 

Dlaczego zabawki kreatywne są królami zabawek?

Dzień Dziecka lada dzień. Czas na utęsknione prezenty. Cóż, możemy zauważyć, że wiedza na temat tego, co jest potrzebne do odpowiedniego rozwoju dziecka stale jest zbyt mała. Dużo rodziców nie wykorzystuje wrodzonej ciekawości dzieci, żeby przekazać im w odpowiednim momencie przygotowanie do otaczającego ich świata.

zabawki muzyczne
Autor: Nomadic Lass
Źródło: http://www.flickr.com
Większość z nich wybierając zabawki kieruje się reklamami i nie zastanawia się nad wpływem takiego podejścia. A przecież maluchy już od najmłodszych lat obwieszczają nam swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Dlatego dobierając zabawki dla swoich maluszków miejmy na uwadze, że wbrew pozorom podejmujemy decyzję o ich umiejętnościach w przyszłości. Dziecko , które spędza całe dnie przed telewizorem czy laptopem nie będzie miało ochoty na uczestniczenie i wykazanie swoich możliwości w dorosłym życiu.

Nie wszyscy z nas posiadają wiedzę, iż Mozart napisał swój pierwszy utwór mając 5 lat! Może i nasze dziecko posiada talent, który ukrywa się wśród jeszcze nieznanych mu dźwięków? A nawet jeżeli nie zdobędzie światowej sławy, zabawki muzyczne i instrumenty pozwolą mu zajrzeć do najdalszych zakamarków dziecięcej wyobraźni – zobacz zabawki muzyczne. Namawiamy więc Państwa by zwrócili uwagę na zabawki kreatywne, rozsądnie dostosowane do wieku dziecka.

Mogą to być masy do lepienia, zestawy do tworzenia biżuterii, papierowe składanki oraz oczywiście

zabawki
Autor: Liz
Źródło: http://www.flickr.com

królowie wśród zabawek: klocki. Układanie klocków, tworzenie wspaniałych budowli niewątpliwie sprawi dzieciom wiele frajdy. Co więcej, to nie jedyna dobra cecha klocków. Umożliwiają bowiem maluchowi rozwinięcie wielu umiejętności. Doskonale rozwijają zdolności manualne dziecka i uczą rozpoznawać figury geometryczne, ćwiczą koncentrację i precyzję.

Zainteresowanie popularnymi, małymi, plastikowymi klockami czasami nie mija wraz z wiekiem, tym samym zgromadzona na przestrzeni lat kolekcja może służyć naszej pociesze przez lata. Kupmy zatem swojemu dziecku zabawkę, której kolorowy wygląd i unikalność ożywią jego wyobraźnię i zagwarantują pozytywne nastawienie na cały dzień.

Off 

26 maja 2015 This post was written by Categories: Odrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top