W świecie dzieci
Home
 

DOBRZY LEKARZE WE WROCŁAWIU

Dziecko,które przychodzi na świat zawsze wygląda tak samo, jest małe pomarszczone i niezbyt wiemy czy jest ładne czy brzydkie, ale dla każdego rodzica jest najpiękniejsze na świecie. Po 9 miesiącach każda matka jest szczęśliwa, że maluch w końcu pojawił się na świecie.

Jak wiadomo nie każda mama dba o siebie w czasie ciąży, a co za tym idzie nie każda ma dobry wpływ na malucha w brzuchu. W dodatku sporo matek zaniedbuje badania kontrolne a to na pewno nie jest dobre dla przyszłych potomków. Dobrze jest mieć stały kontakt z neonatolog we Wrocławiu – znajdziesz go tu – byśmy na wszystkie odstępstwa które można wychwycić podczas badań reagować natychmiast. Neonatologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się badaniem noworodków, poza tym neonatologowie zajmują się dziećmi już w brzuchu mamy. Wszelkiego rodzaju działania prenatalne są robione właśnie przez lekarzy z tej specjalizacji, a trzeba przyznać, że jest to jedna z trudniejszych w medycynie. Dziecięce ciałka są zbudowane inaczej od ciała dorosłego człowieka. Trzeba znać się nie tylko na dzieciach, ale też na ginekologii i położnictwie. To bardzo holistyczne podejście pozwala neonatologom działać we właściwy sposób bez względu na to, czy na świat przychodzi zdrowy i śliczny bobas, czy dziecko przychodzi na świat za wcześnie, albo, gdy jest chore.

lekarze z kliniki
Autor: tu Foto con el Presidente
Źródło: http://www.flickr.com

DZIECIĘCA REHABILITACJA
Myśląc o rehabilitacji, najczęściej wyobrażamy sobie ludzi po wypadkach, którzy potrzebują ćwiczeń by odzyskać pełną lub chociaż częściową sprawność. Tymczasem potrzebna jest też często rehabilitacja dzieci. One muszą ćwiczyć często po, to żeby w ogóle mogły być sprawne.
hoplacrd.pl
Autor: D’Arcy Norman
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli dziecko jest dobrze prowadzone od początku swojego życia na ziemi to rehabilitacja może naprawdę zdziałać cuda. Poza tym dobrze jest, gdy w niektórych przypadkach rehabilitacja zaczyna się niemalże od razu po urodzeniu. Noworodki też czasem potrzebują tego typu zajęć. Wiadomo, że rehabilitacja jest dostosowana do możliwości osoby i do jej wieku. Jeśli zależy nam na tym by rehabilitacja u naszych dzieci była skuteczna trzeba zadbać o systematyczność. Na początku tylko rodzice są w stanie pomóc dziecku, m.in. przez wożenie dziecka na rehabilitację. Musimy pamiętać, że na to zawsze musi się znaleźć czas.

Off 

6 sierpnia 2014 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top