W świecie dzieci
Home
 

Jak zająć dziecko w deszczowy dzień?

Kiedy za oknem zawierucha, i aura nie namawia do wycieczek rowerowych na podwórku, należy zorganizować dzieciom inspirującą zabawę w domu.

Jesienne miesiące to szerokie pole do popisu jeśli chodzi o fantazję. Wymagania? Odrobina chęci, zaangażowania oraz garść pomysłowości. To recepta na niebywałą zabawę. Przyniesione z podwórka kasztany, w parę chwil zamieniają się w zagrodę oryginalnych zwierząt, pudełko po butach akwarium, natomiast kartka papieru w statek piracki.

Frajdy dostarczy również maluchom jak i starszakom tworzenie rodzinnych albumów z wakacyjnymi zdjęciami. Niezbędne materiały znajdziemy np. w internetowych sklepach hobbystycznych, tudzież… na biurku, w parku, w szafie. Dziecięca kreatywność lubi zaskakiwać! Inspiracji najlepiej jest szukać w sieci, wpisując w przeglądarce frazę, np.: zrób to sam dla dzieci. Zaskoczy nas masa pomysłów oraz technik zdobienia – nadawania wbrew pozorom niepotrzebnym lub zupełnie nie wyróżniającym się przedmiotom nowego życia, tworzenie niezobowiązujących upominków, notatników, zawieszek na drzwi, papiery do pakowania prezentów a także ozdób na na wiele innych okazji. Jaki prezent przyniesie tacie więcej szczęścia niż własnoręcznie stworzony przez dziecko upominek?

Hobbart
Daje się zauważyć, że, dzieci wyjątkowo lubią konkursy. To najlepsza okazja, by sprawdzić swe umiejętności podczas jakże przyjemnej rywalizacji. Konkursy online dostarczają dzieciom sporo satysfakcji, kształtują charakter, uczą „mądrej” rywalizacji a także dają możliwość wykazania się dziecku swoją wiedzą oraz umiejętnościami w wielu dziedzinach. A radosny uśmiech dziecka na widok listonosza z paczką? Wspaniały.

Ustalając dzieciom odpoczynek bierny, dobrze jest zapewnić im rozrywkę z elementami edukacyjnymi. Wiedza podana w ciekawy sposób jest łatwiejsza do zapamiętania. W tej sytuacji także z pomocą przychodzi Internet. Portale dziecięce gwarantują masę „gier jesiennych”, ćwiczących refleks i spostrzegawczość.

Zdobywanie wiedzy w formie zabawy? Jak najbardziej!

Off 

28 listopada 2014 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekKącik edukacyjnyOdrobina zabawyWskazówki dla mam Tagged with:
Comments are off for this post


Top