W świecie dzieci
Home
 

Dzieciaki, szczególnie te najmłodsze, uczą się w czasie zabawy.

Ta życiowa prawda znana być powinna wszystkim rodzicom, i chyba wszyscy oni bardzo chcą, aby ich maluchy odpowiednio dużo się nauczyły. Z tego też powodu kupują im najróżniejsze edukacyjne zabawki, dzięki którym nie tylko maluchy mogą zagłębić się w zabawie, lecz także poznawać otaczający świat i uczyć się czegoś nowego. Dzieci w czasie swojego życia mają przeważnie mnóstwo najróżniejszych zabawek. Będzie się to brało to na przykład z takiego powodu, że wiele z nich przeznaczonych będzie dla określonej grupy wiekowej, i po roku użytkowania zwyczajnie stają się nudne.

klocki Lego Duplo
Autor: dierk schaefer
Źródło: http://www.flickr.com
Wtedy stare zabawki idą w kąt lub są przekazywane kolejnym chętnym dzieciakom, a dorośli kupują nowe, lepiej dostosowane do wieku ich maleństwa. Kolejną przyczyną tego, że duża część dzieciaków posiada znacznie więcej zabawek, niż jest im potrzebne, są najróżniejsze okazje, na przykład imieniny, mikołaj czy gwiazdka. Wówczas rodzice, chrzestni i dziadkowie najczęściej dokładają wszelakich starań i w pokojach dziecięcych pojawiają się coraz to nowe zabawki do kolekcji, a że okazji jak widać nie brakuje, to i zabawek w większości domów szybko przybywa.

Lego Duplo
Autor: dierk schaefer
Źródło: http://www.flickr.com

Jak w każdej dziedzinie życia, także w zakupach dziecięcych zabawek powinno się zachowywać umiar i zdrowy rozsądek. Nie należy wręcz kupować dzieciom każdego przedmiotu, jaki sobie zamarzą, a jeżeli będzie się już ktoś decydował na upominek, to dobrze żeby ton była zabawka przede wszystkim bezpieczna, ale także mająca jakieś funkcje edukacyjne. Dla najmłodszych, paroletnich maluchów bardzo dobrze sprawdzają się na prezent klocki lego duplo.

O klockach lego sensu chyba nie ma się rozwodzić, raczej nie ma rodziców, a tym bardziej dzieci, jakie by co najmniej o nich nie słyszały. Te znane na całym świecie klocki od wielu lat są jednymi z najczęściej kupowanych zabawek, i nie ma się czemu dziwić. Już najprostsze serie, czyli przykładowo duplo, ogromnie rozwijają kreatywność dzieci nimi się bawiących. Są one na tyle duże, że nawet trzylatek nie powinien sobie zrobić nimi krzywdy, zrobiono z materiałów najwyższej jakości, a co najważniejsze posiadają kolory i kształty, które dzieci uwielbiają od wielu dziesięcioleci.
Off 

13 listopada 2014 This post was written by Categories: Odrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top