W świecie dzieci
Home
 

Edukacja policealna

Przykład ostatniego pokolenia, które skończyło studia bardzo dobrze zobrazował, że studia nie są gwarantem dobrze płatnej pracy. Coraz więcej młodych ludzi rozważa kontynuowanie edukacji w ramach szkół policealnych. Powszechne są też kursy zawodowe. Młode osoby spostrzegły bowiem, że od ukończonych studiów cenniejszy jest zawód. Ostatnio wykwalifikowany cieśla może zarobić kilka razy więcej niż magister po renomowanym uniwersytecie. Absolwenci uczelni wyższych z kolei skarżą się na problemy ze znalezieniem etatu w zawodzie.

Oferta na terenie Wrocławia

Dzieci w szkole, nauka
Autor: www.flickr.com
Źródło: www.flickr.com

We Wrocławiu działa kilka placówek policealnych, cieszących się rosnącą popularnością. Oferują one bogatą ofertę nauczania, którą można poznać wpisując w wyszukiwarce internetowej hasło „szkoła policealna Wrocław” ((link)). Szkoły tego typu pozwalają na uzyskanie zawodu technika po dwuletniej nauce. Zaczynając nauke w tego rodzaju placówce należy sprawdzić, czy ma ona status instytucji publicznej. Daje to bowiem prawo do wydawania legitymacji szkolnych, a co z tym związane – ulg na przejazdy w obrębie miasta i koleje. Szkoły policealne pozwalają również na ukończenie stażu zawodowego, co często skutkuje zatrudnieniem kandydata. Niestety, tego rodzaju placówki są płatne i nie każdy młody człowiek jest w stanie pozwolić sobie na tego typu naukę.

Szkolenia kwalifikacyjne

Alternatywą dla szkół policealnych są kursy kwalifikacyjne. Trwają one krócej i nie skutkują otrzymaniem przez ucznia zawodu technika, jednak nierzadko jest to najrozsądniejsza droga edukacji. Po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową frazy „kursy kwalifikacyjne Wrocław” (zobacz tutaj), kandydat ma dostęp do aktualnego wykazu udostępnianych kursów. Kursy takie są zwykle prowadzone przez pracodawcę, który nie będąc w stanie odszukać kandydata na stanowisko, oferuje przyuczenie do zawodu. Dużą zaletą tego rodzaju szkoleń jest fakt, że zazwyczaj są darmowe i praktycznie zapewniają uzyskanie pracy. Żeby jednak zapisać się na taki kurs, trzeba zarejestrować się w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna. Jeśli nie posiada się dostępu do Internetu, informację o aktualnie oferowanych kursach również można znaleźć w miejscowym urzędzie pracy.

Off 

21 czerwca 2013 This post was written by Categories: Kącik edukacyjny Tagged with:
Comments are off for this post


Top