W świecie dzieci
Home
 

edukacja

W jaki sposób zadbać o spokój swojego dziecka w domu?

Wycieczka szkolna
To oczywiste, chcemy dla swoich dzieci jak najlepiej. Dajemy im zabawki, żeby miały kolorowe i bogate we wrażenia lata dziecięce, kształcimy je poprzez zabawę, aby wyrosły na rozsądnych ludzi, a przede wszystkim próbujemy je chronić przed zagrożeniami świata zewnętrznego. Przez zagrożenie należy zrozumieć, z jednej strony, innych dorosłych, którzy mogą skrzywdzić nasze dzieci, a także przykładowo ochronę: ochraniacz dla dzieci, na nogi, na ręce, na głowę, kaski, i inne elementy, które zapobiegają skaleczeniom, obtarciom, czy nawet złamaniom. W tym sensie kupujemy także moskitiery dla dzieci, żeby nie pokąsały ich żadne owady, bo pozostawić mogą bolesne ugryzienia.

Continue reading

Off 

Który sprzęt powinno się nabyć dla dziecka zaczynającego przygodę z piłką nożną?

trampki dla dzieci
Posiadanie przez nas potomstwa to duży przywilej dla rodziców, ale i jednocześnie wyzwanie, z którym przyjdzie się nam zmagać przez wiele lat naszego życia. Jako przykładni rodziciele jesteśmy bowiem zobligowani prawidłowo zadbać o rozwój własnych pociech, tak aby mogły bez trudności wejść w życie dorosłe.

Continue reading

Off 

Wyposażamy pomieszczenie na żłobek

idealnie dopasowane do dzieci meble przedszkolne
Placówka, jaka zajmuje się opieką nad dziećmi wcale nie musi być przedszkolem. Nie uzyskawszy statusu przedszkola, nie można jednak ubiegać się o dotacje samorządowe, które ustalone są na poziomie 75% kosztów utrzymania dziecka w przedszkolu publicznym. Ażeby prowadzić przedszkole należy spełniać szereg rygorystycznych wymagań, tyczących się lokalu i jego ekwipunku.

Continue reading

Off 

Jak dobrać zabawkę dla malucha

zabawki
Oferta producentów zabawek jest gigantyczna, kuszą kolorem oraz dźwiękiem. Przy tak wielkiej ofercie łatwo się zgubić, a wybór właściwej zabawki może okazać się bardzo trudny. Uwierzyć reklamie, efektownemu designowi, znajomości marki? Jakie przymioty powinna mieć dobra zabawka? Jak widzimy, wybór tej stosownej wcale nie jest taki prosty.

Continue reading

Off 
1 2 3 8
Top