W świecie dzieci
Home
 

Efektywna nauka języków obcych

Otwarcie granic krajów w Europie w znaczny sposób zwiększyło zainteresowanie Polaków językami obcymi. Błyskawicznie powstało dużą liczbę przedsiębiorstw oferujących naukę różnych języków obcych, najczęściej angielskiego i niemieckiego. Liczba indywidualnych osób udzielających korepetycji także się zwiększyła. Jak w takim natłoku usługodawców znaleźć tego najlepszego?

Jedną z metod jest zasięgnięcie rady od zaprzyjaźnionych osób. Taka sposób znajduje zastosowanie w wielu sytuacjach, gdyż od przyjaciół uzyskuje się nie tylko dane dotyczące firmy, lecz również obserwacje i opinię na jej temat. A to właśnie takie opinie bywają najcenniejsze. Do zbliżonych sposobów zalicza się czytanie sieciowych forów. W tej sytuacji jednak ma się do czynienia z opiniami obcych ludzi, które niekiedy są mniej wiarygodne. Warto także zwyczajnie przejrzeć witryny internetowe gwoli zapoznania się z ofertą konkretnych instytucji specjalizujących się w nauczaniu języka obcego. Jedną z częściej wybieranych form nauki języków jest centrum języków obcych (czytaj to).

Zajęcia z dojazdem lektora
Autor: Moose
Źródło: http://www.moose.pl

Centra istniejące przy uniwersytetach

nauka angielskiego
Autor: World Literature Today
Źródło: http://www.flickr.com

Szkoły wyższe są miejscami, gdzie również odbywa się nauka języków obcych. Niewątpliwie nauczanie odbywa się tam na dużo wyższym poziomie niż w szkołach średnich. Dzieje się tak przede wszystkim z powodu wyżej wykształconych pracowników na stanowiskach lektorów. Najczęściej więc nauka w takim centrum jest niezwykle efektywna, nierzadko nawet bardziej niż korzystanie z oferty szeroko reklamowanej szkoły językowej. Przy uczelniach wyższych w Polsce często także działają oddzielne organy, mające funkcję szkoły polszczyzny dla cudzoziemców. W ten sposób cudzoziemcy przyjeżdżający do Polski się kształcić mogą uczyć się polszczyzny pod kierunkiem wykwalifikowanych nauczycieli.

Nowoczesne metody nauczania

W ostatnim czasie pojawiło się bardzo dużo nowych sposobów nauczania języków obcych. Bardzo często można spotkać się z opisami innowacyjnych metod słuchowych i pozostałych. Ciekawe są również oferty typu angielski z dojazdem (zobacz tutaj), będące niezwykle komfortową alternatywą i dobrym rozwiązaniem dla wielu ludzi. Wiele osób korzysta z kursów internetowych, pozwalających na naukę języka we własnym domu i udostępniających dużo narzędzi kontrolowania wiedzy między innymi w postaci testów.

Off 

6 sierpnia 2013 This post was written by Categories: Kącik edukacyjny Tagged with:
Comments are off for this post


Top