W świecie dzieci
Home
 

Fantastyczne klocki stymulujące kreatywność

Mój wujek jest majsterkowiczem. Człowiekiem który – jak mi się zdawało gdy byłem dzieckiem – potrafi zrobić niemal wszystko, od altanki w ogrodzie, po sprzęty domowe własnej konstrukcji. Z profesji wujek jest lakiernikiem.

lego technic
Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Jest także artystyczną duszą, skutkiem czego we własnym domu (poza własnoręcznie wykonanymi fotelami) na powale i ściankach wyrysował oryginalne upiększenia. Jak wszyscy w mojej rodzinie jest facetem który lubi odpoczywać kombinując. TV sporadycznie jest u wujaszka włączony. W wolnych chwilach poszukuje sobie prace. Od zawsze w długie, zimowe wieczory zajmuje się tworzeniem modeli, co zdaje mi się daje mu spełnić się jako technik. Kiedy spoglądam czasem na wujaszka w czasie rodzinnych odwiedzin przy klejeniu replik widzę w nim małego chłopca. I kombinuję czasami czy by wujowi nie sprawić figielka i sprezentować mu zestaw Lego Technic.

Wiem, że tego typu prezent dla sześćdziesięciolatka to strasznie karkołomny koncept, ale wydaje mi że uradowałby się np. ze sterowanego za pomocą pilota pojazdu: maszyny budowlanej . Model ten został zaprojektowany przez producenta kloców we współpracy z wytwórcą rzeczywistej koparki. Odwzorowano najdrobniejsze elementy, nawet niewielkie jak konstrukcja prawdziwego motoru. Jedenastolatek zainteresowany tym jak działają różne maszyny z pewnością zestawami Lego Technic będzie oczarowany. Pozwalają one na uczenie się przez młodego technika w jaki sposób buduje się prawdziwe pojazdy, z jakich elementów są one skonstruowane. Ponieważ niektóre miniatury (jak wzmiankowana koparka) są modelami zdalnie sterowanymi, młody technik ma okazje zapoznania się z podstawami radiotechniki.

Niewątpliwie istnieją także prostsze zabawki z silnikiem „naciągowym”, wykorzystujące do poruszania się zasadę sprężyny. Tak więc mały technik ma sposobność w praktyce zaznajomić się z zasadą zamiany energii. Poznaje więc przy okazji elementów fizyki Newtonowskiej. Niezaprzeczalnym atutem zestawów Lego Technic jest fakt, iż jeden taki zestaw to dwa modele. Poza tym niektóre zestawy Lego Technic są ze sobą zgodne, da się je zatem ze sobą bez problemu zestawiać i tworzyć jeszcze bardziej trudne modele. Wobec tego przyszły technik ma przed sobą coraz to inne trudniejsze zadania. Z całą pewnością więc nie będzie się nudził. Klocki te projektowane są dla dzieciaczków pomiędzy 11 a szesnastym rokiem życia. Mniejsze dzieciaczki prawdopodobnie nie podołają tej zabawce.
Off 

2 września 2014 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekOdrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top