W świecie dzieci
Home
 

Formuła tego egzaminu jest co chwilę zmieniania, lecz pewne wytyczne są niezmienne od lat

Już od młodego wieku ludzie muszą wykazywać się nabytą wiedzą i umiejętnościami, a najczęściej spotykaną formą weryfikowania wiedzy stały się różne egzaminy. Egzaminy towarzyszą dzieciom już od podstawówki, jest egzamin po trzeciej klasie, potem za zakończenie szkoły.

Także w szkole gimnazjalnej na koniec tego etapu nauczania trzeba napisać test. W niejednym przypadku wyniki takich egzaminów będą miały spory wpływ na dalszą edukację, ponieważ punkty jakie się uzyska mogą być brane przy rekrutacji do kolejnych szkół.

maturzyści
Autor: EaglebrookSchool
Źródło: http://www.flickr.com

Szczególnie duże znaczenie ma maturalny egzamin, zwany też bardzo często maturą. Jest on do zdawania na zakończenie szkoły średniej, i przede wszystkim podsumowuje on wszystko, co dany uczeń miał się okazję nauczyć, a oprócz tego jest przepustką do kolejnego etapu, czyli studiów wyższych. Każdy chętny obowiązkowo zdaje język polski, jakiś język obcy, a także wybrany przez siebie przedmiot. Przeważnie będzie to biologia, historia albo geografia, ale część zdających wybiera także inne, nie cieszące się taką popularnością przedmioty. Na cesukces-edu.pl oferta kursów z biologii w Centrum Edukacji Sukces (Legnica).

nauka
Autor: brewbooks
Źródło: http://www.flickr.com

Dla wielu uczniów dobre nauczenie się do egzaminów nie jest łatwe, i muszą oni skorzystać z pozalekcyjnych kursów lub korepetycji. Dotyczy to szczególnie obcych języków, jakich nauczanie bardzo w naszym szkolnictwie szwankuje, a jakie koniecznie trzeba zdawać na przykład na maturze. Kiepscy pedagodzy, niewielka ilość godzin i zbyt liczne klasy powodują, że ciężko się w tego typu warunkach nauczyć należycie języka.

Dlatego też taką popularnością cieszą się najróżniejsze kursy językowe, oczywiście najbardziej popularny jest angielski, ale wielu ludzi uczy się niemieckiego, francuskiego czy rosyjskiego. Dodatkowe korepetycje mogą się przydać także przy egzaminach na wyższą uczelnię, zwłaszcza jeżeli są wymagane odpowiednie umiejętności z jakiegoś przedmiotu. Tak więc jeżeli ktoś będzie się wybierał na architekturę, to z pewnością mu się przyda kurs rysunku, a chętni na medycynę na pewno zechcą pogłębić swoje wiadomości z przyrody i biologii.
Źródło: http://cesukces-edu.pl/
Off 

24 października 2014 This post was written by Categories: Kącik edukacyjny Tagged with:
Comments are off for this post


Top