W świecie dzieci
Home
 

Furby – jedna z najbardziej powszechnych zabawek dziecięcych

Czasy, w jakich dzieci musiały się bawić patykami występującymi w roli karabinu bądź szpady, ponieważ w polskich sklepach nie było zabawek, dawno minęły. Teraz sklepowe półki uginają się od artykułów przeznaczonych dla najmłodszych, a co jakiś czas, któraś z zabawek zyskuje sporą popularność i staje się pragnieniem każdego malucha. Tak samo jest z maskotkami furby.

furby
Autor: Richard Elzey
Źródło: http://www.flickr.com
To interaktywna zabawka, jaka ma postać sympatycznego stworka. Występuje w kilku wersjach kolorystycznych. Na dodatek, to dziecko może osobiście zaprojektować zabawkę, która mu faktycznie odpowiada. Wystarczy, że wybierze ulubiony kolor futerka i oczy. Taka personalizacja jest rzeczywiście ciekawym pomysłem i ponadto uatrakcyjnia zabawkę (uniwersalne furby na krainazabawy.pl). Furby potrafi okazywać emocje, jak na przykład radość czy smutek, w ten sposób staje się zabawką, która może być również przyjacielem dla dzieci. Maluch ma również spory wpływ na kształtowanie osobowości zabawki, która zależy od tego, w jaki sposób się ją traktuję. Zabawka (hiperłącze) odróżnia przekazywane jej słowa – oczywiście, należy mówić naprawdę wolno oraz co najważniejsze – wyraźnie.

furby
Autor: Ed and Eddie
Źródło: http://www.flickr.com
Producent zatroszczył się też o aplikację, która daje szansę na opiekę nad Furby. Jest ona przeznaczona na dwa systemy operacyjne – IOS i powszechny Android. Zabawka może być dla dziecka interesującą alternatywą i odpowiednikiem rzeczywistego zwierzęcia, na którego posiadanie rodzice nie chcą albo nie mogą sobie pozwolić. Jest to również pomocny trening przed posiadaniem psa albo kota, gdyż dziecko musi się opiekować maskotką, bawić się z nią i okazywać jej zainteresowanie. Dla rodzica jest to stosowne pole do obserwacji zachowania własnej pociechy. Na podstawie jego interakcji z Furby można podjąć docelową decyzję, czy maluch jest już gotowy na posiadanie zwierzęcia.
Furby to zabawka dobra zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Bawić się nią mogą przede wszystkim dzieci nieco starsze, jakie umieją mówić, jako że jedynie w takiej sytuacji będą w stanie dokładnie wykorzystać jej możliwości (ekstra źródła na krainazabawy.pl). Zabawka jest dziś powszechnie dostępna w polskich sklepach, toteż na pewno nie będzie się miało dużych trudności z jej zakupem. Podobne zabawki interaktywne cieszą się sporym zainteresowaniem, gdyż gwarantują zdecydowanie więcej możliwości niż tradycyjne produkty dziecięce.
Off 

5 września 2017 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekOdrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top