W świecie dzieci
Home
 

Gdy narząd sercowy nie pracuje w odpowiedni sposób…

Osoby, które mają problemy z sercem doskonale wiedzą o tym, iż niespodziewane zatrzymanie bicia tego narządu może przytrafić się w każdej chwili. Jest to szczególnie możliwe wtedy, kiedy występuje wzmożony wysiłek fizyczny bądź też stres. Należy pamiętać o tym, że zatrzymanie serca nie zawsze musi oznaczać zawał.

Nagłe zatrzymanie krążenia to stan, gdy nasze serce przestaje pracować we właściwy sposób, czego rezultatem może być ustanie krążenia krwi, a oprócz tego niedotlenienie organizmu człowieka. W najgorszych okolicznościach może wtedy dojść do bardzo poważnych zmian w układzie nerwowym. Może się to zdarzyć bez względu na wiek, płeć, stan zdrowia czy styl życia. W przypadku zawału najczęściej ujawnia się mocny ból w klatce piersiowej, w sytuacji niespodziewanego zatrzymania krążenia zanika oddech oraz regularny puls, możemy również stracić przytomność. Osoby, które mają tego typu kłopoty, powinny być wyposażone w niezbędny pulsoksymetr tego rodzaju czarmed.pl/sklep/64-pulsmoksymetr. Niezwykle pomocny w przypadkach nagłego zatrzymania krążenia może okazać się również defiblyrator Aed. Defiblyrator Aed jest specjalistycznym sprzętem, którego podstawowym zadaniem jest przywracanie właściwej pracy serca dzięki przepuszczaniu impulsów elektrycznych o odpowiednim natężeniu poprzez mięsień sercowy.
Jak leczyć chore zatoki?
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Niezwykle ważne jest, żeby po stwierdzeniu u osoby poszkodowanej objawów nagłego zatrzymania krążenia od razu zacząć pomagać. Osoba, u której stwierdzono symptomy tego rodzaju, z każdą chwilą może mieć problemy z przeżyciem! Dlatego właśnie niezwykle istotne jest, żeby bardzo szybko podjąć zalecane zabiegi ratunkowe, aby możliwe było uratowanie człowieka. Jeżeli w miejscu wypadku znajdzie się defiblyrator Aed i zostanie profesjonalnie zastosowany, możliwość przeżycia powinna się zwiększyć nawet do 70% – jak wynika z informacji na portalu http://czarmed.pl.

Na szczęście w dzisiejszych czasach świadomość ludzi w tym aspekcie jest o wiele większa niż kiedyś. Jak się okazuje, o wiele częściej profesjonalne defibrylatory montowane są m.in. w miejscach pracy, szkołach, na lotniskach, w urzędach, dworcach kolejowych czy centrach handlowych. Wszędzie tam, gdzie gromadzi się bardzo dużo ludzi, musi umieszczone być to urządzenie. Bardzo istotne jest również, żeby jak najwięcej osób umiało się nim posługiwać.
Off 

22 sierpnia 2014 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top