W świecie dzieci
Home
 

Gdy nie mamy czasu na książkę to chociaż posłuchajmy

Czasami dzieje się tak, że ktoś nie ma czasu czytać książek, lub nie kocha tego zrobić, ponieważ w czasie tej czynności niesamowicie prędko męczą mu się oczy, a co się z tym wiąże, boli go również głowa. Na szczęście możemy słuchać jak ktoś inny nam czyta, tak identycznie jak możemy zamiast pójść do teatru na przedstawienie, włączyć radio, w którym dana sztuka będzie przedstawiana, a więc robiąc inne rzeczy, możemy jednocześnie się z nią zapoznać.

Jeszcze możemy trafić na słuchowisko

Kiedyś, kiedy jeszcze nie było telewizji, a przynajmniej nie stała się ona tak mocno rozpowszechniona, bardzo popularne było w radiu tak zwane słuchowisko. A więc opowiadanie, lub małe scenki czytane przez aktorów, dentysta (zobacz na tej stronie) pracowników radia, które mówiły co się dzieje, a nasza wyobraźnia miała szansę samodzielnie stworzyć przed nami to, o czym właśnie usłyszeliśmy. Dzisiaj może takie słuchowiska nie są aż tak modne jak kiedyś, gdyż mamy telewizję oraz kino, mimo wszystko w tych starszych rozgłośniach, które pamiętają jeszcze tworzone słuchowiska, czasami możemy się zetknąć z ich tworzeniem, a co się z tym wiąże należy ich posłuchać, bo rzeczywiście niesamowicie mogą rozbudzić wyobraźnię do działania i spowodować, że będziemy w stanie wymyślić więcej rzeczy.

Audiobook to fajna sprawa

słuchawki - niezbędne dla fanów słuchowisk
Autor: Matti Mattila
Źródło: http://www.flickr.com

Sporą popularnością dzisiaj cieszą się audiobooki (http://fonopolis.pl/sluchowiska/), a więc płyty, albo plik, w którym ktoś czyta nam książkę, buty (kliknij po szczegóły) czasem nawet podręczniki. Takie rozwiązanie jest świetne dla tych, którzy nie posiadają chwili na to, żeby usiąść z książką w ręce oraz zagłębić się w czytanie. Tutaj możemy włączyć płytę kiedy chcemy, czy to w wozie, czy podczas porządkowania domu, i posłuchać tego co ktoś nam czyta. Jest to świetny sposób na poznanie się z fabułą, oczywiście pod warunkiem, kiedy umiemy być odpowiednio zdyscyplinowani oraz na pewno potrafimy się wsłuchać w to co słyszymy oraz nie będziemy co chwilę odpływać myślami ku innym sprawom, gdyż wtenczas ma szansę się okazać, iż pominiemy wielką część książki.

Dzięki temu wiemy co jest modne

Jeżeli naprawdę chcemy posłuchać fabułę jakiejś książki, a nie posiadamy możliwości jej przeczytania, to bez wątpienia takie jej posłuchanie będzie świetnym pomysłem. Tak identycznie jak uruchamianie czytanych książek dzieciom, dopomoże nam rozbudzić ich wyobraźnię i wyćwiczyć w nich umiejętność dokładnego słuchania.
Off 

18 września 2017 This post was written by Categories: Kącik edukacyjny Tagged with:
Comments are off for this post


Top