W świecie dzieci
Home
 

Gry komputerowe jako sposób na spędzenie wolnego czasu. Liczą się jednak gry, w których najważniejszym narzędziem jest mózg, gdzie trzeba intensywnie myśleć

Zajęci codziennością zapominamy o tym, że jest jeszcze coś odmiennego, coś co można określić mianem rzeczywistego świata, chociaż na innym poziomie. Mowa w tym miejscu o grach komputerowych, które w codziennym życiu, gdzie niepokój i stres odgrywają coraz bardziej znaczną rolę, są w stanie trochę rozluźnić, przenieść nas do innego wymiaru, chociażby na chwilę. To bardzo dobry sposób na spuszczenie z tonu, „wkręcenie” się w odmienny świat, być może dzięki czemu popatrzymy trochę odmiennie na nasze życiowe problemy. Gdy ciągle się martwimy zapominając chyba po co żyjemy. A żyjemy w sumie też dla samego życia, samo życie, to także czas wolny, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na jakieś ciekawe gry.

gra tauriworld

Interesujące, to oznacza, iż nie będziemy proponować takich gier, w jakich ciągle jest bijatyka, w których nie trzeba za bardzo zastanawiać się nad strategią, gdyż wystarczy intensywnie naciskać przyciski – to najkorzystniejszy sposób, żeby pokonać każdego wroga. Powinniśmy zastanowić się nad grą, jaka będzie rozwijała naszą wyobraźnię, w jakiej będziemy musieli strategicznie działać, tworzyć coś czy zarządzać grupą ludzi. Perfekcyjne gry to właśnie gry strategiczne, lecz również gry o średniowieczu czy gry kosmiczne. Na uwagę zapewne zasługuje Tauriworld, czyli gra, gdzie stwarzamy swoją rzeczywistość i naprawdę trzeba się natrudzić, by zrobić to dobrze.

Nie ma karty ulgowej nie ma też drogi na skróty, najbardziej istotne jest po prostu nasze planowanie, ważne jest także myślenie. To bardzo interesująca forma spędzania czasu, bo poza tym, że można się zrelaksować, to dodatkowo rozwijamy swoją wyobraźnię, a również inne przydatne cechy. Wiedzą o tym marketerzy wprowadzając we własnych strategiach coraz częściej tak zwaną grywalizację, czyli wprowadzanie elementów gry do codziennego życia. Poznaj doskonałą ofertę: gry planszowe o średniowieczu.

gry planszowe
Autor: college.library
Źródło: http://www.flickr.com

To niezwykle interesujący sposób, ponieważ w wielu grach są pewne poziomy i zadania do wykonania, za którymi znajduje się nagroda. Jest to – mówiąc bardziej dosadnie – taka technika „kija i marchewki”, ale jak udowadniają badania i obserwacje, to działa. Dodatkowo, jeśli już sprowadzamy to do tego poziomu to powinniśmy wiedzieć, że technika ta jest wyrafinowana i zaczyna ją stosować coraz więcej, nawet najbardziej poważnych firm. Kto myślał, iż gry są idiotyczne, powinien odrzucić swoje myślenie.

Off 

17 października 2014 This post was written by Categories: Kącik edukacyjnyOdrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top