W świecie dzieci
Home
 

Hipoterapia w stolicy

Już kiedyś dowiedzono, że bycie wśród zwierzaków może zdziałać ciekawych reakcji. Udowodniono naukowo, że niektóre czworonogów jest w stanie pomóc leczenie niektórych chorób. Dlatego też wiele gatunki jest przygotowywanych od początków swojego życia do tego by pomagać chorych ludzi. Taki zwierzak powinien być odpowiednio przyuczony do współdziałania z chorymi ludźmi.

Dziecko z koniem
Autor: Josh Howley
Źródło: http://www.flickr.com

Poza tym sprawdzono, które gatunki leczą, w jakich chorobach. Do zwierząt, które okazały się idealnymi „rehabilitantami” zalicza się konie. Hipoterapia, bo w taki sposób jest nazywana forma rehabilitacji, która wykorzystuje wsparcie koni, rozwija lepszą koordynację psycho-ruchową pacjentów, które mają o różnym stopniu niepełnosprawni.

Tego typu terapię zaleca się wśród osób młodszych, ale też i u całkiem dojrzałych ludzi. Koń to zwierzę, które umie zdziałać rzeczy niemożliwych. Wiadomo, że, jeżeli człowiek uczestniczący z tego rodzaju rehabilitacji jest pod opieką specjalisty, a co za tym idzie lekarza kierującego całym procesem leczenia wtedy w odpowiednio dobranym przypadku hipoterapia może pomóc.

Mężczyzna na koniu
Autor: Eden, Janine and Jim
Źródło: http://www.flickr.com

Warszawa

W mieście stołecznym jak przystało na stolicę można na przykład skorzystać z różnego typu rehabilitacji. Dostęp do wszystkiego jest o wiele łatwiejsza niż w wielu innym miejscach.

W stolicy mamy możliwość między innymi z rehabilitacji w której wykorzystywane są konie (więcej wiadomości z tego zakresu odszukasz w tym miejscu: rehabilitacja na koniu). Ten rodzaj leczenia jest opiera się na wzmocnieniem koordynacji psychicznej ze sprawnością fizyczną i korzysta się przy tym z jazdy konnej. W stadninach pracują fachowców, którzy mogą do prowadzenia tego rodzaju rehabilitację, gdy lekarz zaleci do nich pacjenta.

Konie, które biorą udział w takiej terapii są odpowiednio szkolone do takich zajęć. Wiele osób nie ufa takim działań, jednak wystarczy nawet żeby zdrowa osoba pobyła kilka minut w siodle a na pewno poczuje różnice w swoim nastroju. Jazda konna daje możliwość złapania oddechu przy odpowiednim stopniu koncentracji. Wszystko w jeździe konnej jest odpowiednio wyważona, dlatego jazda konna bywa często ważna w leczenia niepełnosprawnych osób. Wiadomo, że sama hipoterapia nie sprawi cudu, ale na sto procent ogromnie wesprze leczenie.

Off 

12 sierpnia 2014 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top