W świecie dzieci
Home
 

Huśtawki dla dzieci

Każdy z nas pewnie wspomina jak wielką radość daje huśtanie się na huśtawce. Sporą część dzieciństwa spędzaliśmy na placach zabaw, wstawionych między ulice, gdzie trzeszcząca huśtawka stanowiła obiekt ogromnego pożądania. Szczęściarze, którzy nie zamieszkiwali w blokach mieli swoje podwórka i tam zwykle na solidnych konarach drzew rodzice montowali huśtawkę. W tych czasach ogródki zabaw prezentują się o niebo lepiej niż jeszcze paręnaście lat temu.

Każdy człowiek chyba ma w pamięci jak niesamowitą przyjemność daje bujanie się na huśtawce. Dużą część dzieciństwa spędzaliśmy na placach zabaw, wstawionych między budynki mieszkalne, gdzie skrzypiąca huśtawka stanowiła obiekt ogromnego pożądania. Szczęściarze, którzy nie zamieszkiwali na blokowiskach mieli własne podwórka i tam zwykle na grubych konarach drzew rodzice wieszali huśtawkę. Dziś ogródki zabaw prezentują się dużo lepiej niż jeszcze paręnaście lat temu. Sporo miejscowości otrzymało dotacje na budowę placów zabaw. Są tam piaskownice, drabinki i oczywiście huśtawka.

plac zabaw
Autor: PRAKTIKER
Źródło: PRAKTIKER

Jeżeli posiadamy dom z ogrodem warto pomyśleć nad ustawieniem w ogrodzie. Nie istnieje nic lepszego niż w gorące popołudnie usiąść z gazetą, wprowadzić huśtawkę w lekki ruch i spędzić w ten sposób kilka godzin. Wypoczynek zapewniony. Zobacz: http://pastelove.eu/pl/c/zabawki-na-podworko/64.

Huśtawki ogrodowe nie są niezwykle kosztowne. Można zakupić te zrobione z metalu, możemy znaleźć drewniane, wszystko zależy od naszych upodobań. Naturalnie te z drewna są większe i solidniejsze. Często składa się je trudniej niż takie z metalu, są jednakże dużo stabilniejsze. Oczywiście musimy pamiętać o tym, że na zimę będziemy musieli je schować, zatem musimy wygospodarować trochę miejsca. Dla zaciekawionych tematem: pastelove.eu/pl/c/karuzele/96.

Gdy mamy dzieci warto zdecydowanie kupić dla nich huśtawkę. Zwracajmy jednak uwagę na sposób jej wykonania. Huśtawki dla dzieci muszą być niezwykle bezpieczne, muszą mieć możliwość przypięcia malucha paskami albo zabezpieczający przed wypadnięciem szczebelek. Musimy pamiętać także aby właściwie stabilnie zamontować pałąk w ziemi. Wypadki na huśtawkach czasem się zdarzają i zazwyczaj są niebezpieczne. Upadek z huśtawki grozi poważnymi obrażeniami ciała, zatem zwracajmy na to uwagę. Nigdy również nie zostawiajmy maluchów samych, gdy bawią się na huśtawce. Czasami dzieciakom wpadają do głowy niebezpieczne pomysły, jak choćby bujanie się na stojąco. Pilnujmy ich.

plac zabaw
Autor: PRAKTIKER
Źródło: PRAKTIKER

Huśtawka (magicnets.pl/pl/oferta/663/601603-hustawka-podwojna-hustawka-bocianie-gniazdo.html) to genialny wynalazek. Daje możliwość doskonałej zabawy dzieciom i cudownego odpoczynku dorosłym. naturalnie, musimy liczyć się z dużym wydatkiem, jeśli chcemy kupić solidną, dużą, drewnianą huśtawkę ogrodową, ale przecież nie jest to nabytek na jeden sezon. Jeśli będziemy o nią dbać, będzie służyć nam przez wiele lat.

Off 

8 sierpnia 2017 This post was written by Categories: Odrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top