W świecie dzieci
Home
 

Idea na podarunek dla dzieciaka – bicykl

Zdecydowana większość ludzi obecnie potrafi jeździć na rowerze i taki pojazd posiada. Od wielu lat utrzymuje się bowiem swego rodzaju tradycja, według której uczy się małe dzieci tej sztuki. Jazdy na rowerze natomiast nie można zapomnieć, także po wielu latach. Sztuki tej można uczyć już bardzo małe dzieci, dając im oczywiście z początku rowerki dla nich przeznaczone, przykładowo z dodatkowymi kołami.

rower
Autor: Medano
Źródło: Medano
W ostatnim czasie można zauważyć tendencję do wykorzystywania przez rodziców specyficznych rowerów dla dzieci, które pozbawione są pedałów. Jazda na tego rodzaju rowerze opiera się w zasadzie na biegu po podłożu i równoczesnym kręceniu kierownicą. Takie pomysł na pewno ma sporo zalet i rowerki dziecięce tego typu będą coraz częściej spotykane. Generalnie jednak cały czas królują typowe rowery poruszane poprzez kręcenie pedałami.

Więcej kółek

rower
Autor: Glory Cycles
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna w pierwszych latach życia dziecko nie jest w stanie jeszcze utrzymywać równowagi na poziomie dorosłego. A tej równowagi natomiast wymaga prawidłowe poruszanie się na typowym rowerze. Nauka jazdy równie bywa kłopotliwa dla niektórych najmłodszych. Dlatego niejednokrotnie oswaja się je z rowerem poprzez jazdę na rowerku trójkołowym, który jest bardzo stabilny i się nie przewraca. Później warto przerzucić się na rower zwykły, do którego można przymocować dodatkowe, małe kółka. Dzięki temu równowaga nadal jest utrzymywana. Oprócz tego rowery dla najmniejszych dzieci wyposażone są możliwość pchania ich z użyciem specjalnego kija przez opiekuna, co ułatwia dziecku korzystanie w roweru (dowiedz się).

Przydatne elementy

Oprócz rowerów jest jeszcze sporo akcesoriów, jakie bywają niezbędne małemu dziecku w czasie korzystania z roweru. Są to między innymi wymienione już wcześniej dodatkowe doczepiane kółka, z których jednak później należy zrezygnować. Niezwykle ważnym elementem jest kask. Dorosłe osoby chętnie rezygnują z jego stosowania, jednak dziecku trzeba taki kask na początku kupić. Pozwoli on na zapewnienie odpowiedniej ochrony głowy dziecka przed ewentualnymi uszkodzeniami. Powinno się bowiem pamiętać, że małe dziecko ma o wiele większe szanse na przewrócenie się na rowerze niż ludzie dorośli. Dlatego kask jest w tym okresie jak najbardziej przydatnym zakupem – krainazabawy.pl – więcej propozycji.
Off 

26 maja 2014 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekOdrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top