W świecie dzieci
Home
 

Jakie powinien być idealny fizjoterapeuta?

Gdyby porównać wykonywane zawody do jakichś alegorycznych skojarzeń, fizjoterapeuta byłby uzdrowicielem wyposażonym w szereg skutecznych technik zdrowotnych, które wskrzeszają do życia. Sięgając w kulturę można rzec, że mógłby być takim rodzajem „Jańcio Wodnika” z obraz Jana Jakuba Kolskiego, ale naturalnie jest to zbyt mocne nadużycie. Na czym więc tak naprawdę polega jego praca?

„Jańcio Wodnik” posiadał dar, bo leczył wodą, fizjoterapeuta zaś to człowiek z praktycznymi, dowiedzionymi naukowo zdolnościami rehabilitacyjnymi, które właściwie stosowane wpływają na powrót do zdrowia. Odpowiednio, gdyż nie można po przestudiowaniu jedynej lektury oznajmić – jestem fizjoterapeutą, identycznie, jak po wspaniałym masażu, którym uraczyliśmy własną dziewczynę nie możemy być przekonani, że jesteśmy masażystami. Fizjoterapia to nauka oraz doświadczenie, ciagłe docieranie się do doskonałości. Co najważniejsze, praca z człowiekiem, z ciałem ludzkim to stosowny argument, że tego typu zawód mogą wykonywać tylko prawdziwi specjaliści.

rankinglekarzy

A zapotrzebowanie na takie usługi rośnie, bo postępujące starzenie się społeczeństwa wymusza wyszukiwanie ludzi, którzy znają się na rehabilitacji czy także łagodzeniu chorób podeszłego wieku. Kto, jak nie fizjoterapeuta skutecznie zainterweniuje, gdy coraz bardziej niedomagamy na starość?

Każdy Gdańsk fizjoterapeuta powinien mieć odpowiednią wiedzę z zakresu anatomii, biologii, fizjologii, patologii. Bardzo niezbędną jednakowoż częścią wiedzy w tym profesji jest orientacja w psychologii człowieka, a tym samym cechy osobowościowe – zdolność rozumienia, czyli empatia. mają miejsce bowiem zdarzenia, iż pacjent zrażony bólem może odmawiać pragnienia uczestniczenia w zajęciach. W takiej warunkach fizjoterapeuta, z jednej strony optymalnie przygotowany w zakresie psychiki człowieka wie, jak dotrzeć do takiego człowieka, z innej strony – empatia, zrozumienie własnego pacjenta to najlepsza droga do udanej kooperacji.

najistotniejsza jest jednakże wiedza specjalistyczna, ta, która składa się na najlepszego specjalistę w danej dziedzinie. należy poznać wszelką paletę leczniczych zabiegów, co stanowi wartość fizjoterapii. Mowa o ergoterapii, hydroterapii, kinezyterapii, balneoterapii, a także o masażu leczniczym. Wiedzę tą najkorzystniej nabyć na studiach. w gruncie rzeczy w każdym dużym mieście jest to możliwe. Fizjoterapeutą można zostać w Gdańsku, Warszawie czy Krakowie, a także w mniejszych miejscowościach.

Off 

1 lipca 2014 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top