W świecie dzieci
Home
 

Co brać pod uwagę wybierając akcesoria dla malucha

Kiedy przekroczymy próg pierwszego lepszego sklepu z dziecięcymi zabawkami, natychmiast pada na nas blady strach, jak dać sobie radę ze znalezieniem tej jedynej przez nasze dziecko zabawki. Osobom, które nie mają dzieci, a zamierzają kupić coś synkowi koleżanki, w tym wysypie produktów na sklepowych półkach jest dwa razy gorzej. Tu już nie ma innej rady, jak tylko polegać na wprawionej pani za ladą albo też w ostateczności zapytać rodzica, który właśnie jest ze swoją latoroślą po zdobycie jakiegoś rewelacyjnie modnego wozu strażackiego, niezwykle słodkiej maskotki albo też pięknej lalki. Aby nieco uprzyjemnić zakupy polecamy kilka rzeczy, bez których obecnie wasze dziecko nie będzie mogło się obejść. Dlatego najdrożsi rodzice, wyciągajcie kieszenie, oto przed Wami maluszkowy niezbędnik, który bije rekordy popularności w sklepach w całej Polsce.

Nim jednakże dziecko opuści rodzinne gniazdo, czeka nas jeszcze długa i wyboista droga, by odpowiednio wychować małego człowieka. Oczywiście, każdy świeżo upieczony rodzic bez wątpienia przejrzał przed porodem maleństwa całe tomy fachowych książek i wydaje mu się, że posiadł całkowitą wiedzę o wychowaniu pociechy. Jakże często teoria przegrywa z praktyką! Wychodzi na to, że najlepiej zdać się na własną intuicję.

zabawka
Autor: JD Hancock
Źródło: http://www.flickr.com

Musisz swojemu potomkowi sprawić ciekawe zabawki edukacyjne. Czym się takie zabawki charakteryzują? Przede wszystkim tym, że potrafią prawidłowo zjednoczyć rozrywkę ze stymulacją umysłu. Nie kupuj dziecku idiotycznych figurek postaci z bronią. Daj mu raczej kilka paczek zwyczajnych klocków, z których maluszek będzie mógł stworzyć co tylko zaplanuje. Zabawa z klockami silnie pobudza umysł – mocno ćwiczy części umysłu, które są odpowiedzialne za pracę wyobraźni oraz zdolności manualne. Sporo eksperymentów naukowych dowiodło, że dojrzali ludzie, którzy niegdyś bawili się klockami, legitymują się sporo potężniejszą inteligencją i wyobraźnią od tych dorosłych, którym leniwi rodzice włączali kolorowe bajki w tv.

Autor: VTech

Ale możemy szukać pomocy. W prawidłowym rozwijaniu się naszych dzieci pomogą nam specjalne zabawki. Istnieje już całe mnóstwo firm, które działają właśnie w tej branży. Jest to, jak widać, świetny pomysł na interes. Dorośli są gotowi na wszelkie ofiary, także te pieniężne, by zagwarantować swym pociechom najlepszą przyszłość. A kiedy zabawki naprawdę spełniają swoją rolę, to powodzenie gwarantowane.

Uzupełnieniem tej wyliczanki muszą być dumel linkbaby. Bez tej zabawki żaden dziecięcy pokoik nie będzie zupełny. Miękkie materacyki, tworzą wymarzone miejsce do zabawy na ziemi. Maty edukacyjne towarzyszą dziecku od pierwszych tygodni życia. Prawidłowo dostosowana, pobudza zmysły dziecka. Dzięki przyczepionym lusterkom zawieszkom, szeleszczącym elementom, niemowlak poznaje świat już od początku.

Zabawek na rynku mamy masę. Ważne, aby wybierać je mądrze.

Off 

23 stycznia 2014 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekOdrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top