W świecie dzieci
Home
 

Jak dobrać zabawkę dla malucha

Propozycja producentów zabawek jest gigantyczna, nęcą kolorem oraz dźwiękiem. Przy tak dużej ofercie łatwo się zgubić, zaś wybór odpowiedniej zabawki może okazać się bardzo trudny. Zaufać reklamie, efektownemu wyglądowi, znajomości marki? Jakie cechy powinna posiadać dobra zabawka? Jak widać, wybór tej stosownej wcale nie jest taki prosty.

Wybór należytej zabawki dla naszego malucha to swojego typu proces. Na początku trzeba się zastanowić nad celem kupna cacka. Zadać sobie pytanie: po co kupujemy dziecku konkretną zabawkę. Czy ma ona zajmować pociechę, podczas kiedy rodzice są zajęci i bezcelowo pochłaniać jego czas? Czy nieść za sobą możliwość nauki i rozwoju?

Idealna zabawka to taka, która pobudza do aktywności. Masowe zabawki zazwyczaj dostarczają maluchowi gotowych rozwiązań jak też czynią je biernym. Najlepszymi zabawkami są te, które przez zabawę uczą oraz rozwijają. Odpowiednio dobrana zabawka (kliknij, zobacz, sprawdź) rozwija rozumowanie logiczne jak też przestrzenne, koordynację, kreatywność, jak też zdolności werbalne. Jeśli chodzi o dzieci w wieku przedszkolnym lubią one naśladować działania dorosłych. Doskonałym zatem pomysłem może być na przykład kasa sklepowa zabawka – poznaj edukacyjne zabawki.

zabawka
Autor: VTech
Źródło: VTech

Im bardziej prosta zabawka, tym bardziej pobudza do zabawy. Zabawki, które grają, świecą, same się poruszają, są dla malucha atrakcyjne tylko przez chwilę i łatwo mogą wylądować w kącie. Dobra zabawka (klikaj) otwiera przed maluchem wiele możliwości. Przykładowo klocki z drewna, które mają niemal nieograniczoną liczbę aranżacji. Kiedy wiemy już, po co kupujemy zabawkę, musimy ją dopasować do wieku oraz upodobań maluszka. Co innego ciekawi niemowlęcia, a co innego przedszkolaka. Musimy także pamiętać, że niektóre zabawki są określone dla dzieci powyżej pewnego wieku, co łatwo sprawdzimy w oznakowaniach na zapakowaniu.

Również poziom trudności powinien być dostosowany do wieku dziecka, dla jakiego zabawka jest nabywana. Niemowlę nie jest w stanie skoncentrować swej uwagi dłużej na jednym obiekcie. Nie zawsze kontroluje swe ruchy, a świat przenika przez zmysły. Dlatego trzeba dobierać gadżety o wyraźnych odcieniach, które łatwo przykują spojrzenia niemowlaczka. Troszkę starsze dzieci, które potrafią się już samemu poruszać, szybko przetestują wytrzymałość swoich zabawek. Ich uwagę zaś na pewno przykują proste klocki jak też układanki. Istotne, ażeby zabawki miały różne formy jak też faktury.

Zabawki można również nabyć w internecie wpisując w wyszukiwarkę sformułowanie: zabawki sklep internetowy – zabawki sklep internetowy.

Off 

2 listopada 2015 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekKącik edukacyjnyOdrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top