W świecie dzieci
Home
 

Jak zgromadzić komplety dziecięcych przedmiotów i ubranek? Poradniczek

Każda młodziutka mamusia staje przed kwestią jak ubierać swego maluszka. Wiadomo, iż dzieciaczki najbardziej te najmniejsze potrzebują częstej zmiany fatałaszków, z przyczyn niedwuznacznych. Przed mamą a czasem też ojcem (w końcu mamy równouprawnienie) stoją dwie możliwości – kupno nieużywanych przedmiotów lub zakup rzeczy z drugiej ręki.

Autor: Aravore Babies

Zazwyczaj łączy się obie drogi pozyskiwania niezbędnych nam rzeczy. Młodzi rodzice zazwyczaj nabywają jeden do dwóch kompletów dziecięcych (ładne legginsy dziecięce) lub też potrzebnymi wyprawkami są obdarowywani przez pełnych zachwytu nad małą wnuczką bądź wnuczkiem babcie i dziadka.
Jednocześnie istnieje dość fajnie funkcjonująca „sieć wymiany” zbudowana ze znajomych młodej mamusi, które w przypadku konieczności wspierają ją używanymi kompletami dziecięcymi, zabaweczkami, ubrankami oraz innymi potrzebnymi maluchowi rzeczami. Taka współpraca jest dla obu stron korzystna. Z jednej strony koleżanki które mają już większe latorośle pozbywają się bardzo często nie potrzebnych już zabawek i ubranek. Maluszek za to jest zabezpieczony we wszystko czego potrzebuje, a jego rodzice nie są zmuszeni brać kredytu hipotecznego na pieluchy i inne przydatne zabawki i ubranka.

Nie od dziś wiadomo, iż utrzymanie córeczki lub synka jest nie tańsze od utrzymania auta taty. W przypadku starszego malucha zmniejsza się ilość prania jednak bezsprzecznie potrzebujemy kilka kompletów legginsów dziecięcych, zwłaszcza iż dzieci poruszając się na kolankach, mogą w dość krótkim czasie przetrzeć swoje ubranka. Legginsy dziecięce stanowią świetną alternatywę dla rajtuz dziecięcych. Nie posiadają stópek, więc są wygodniejsze, oraz – niewątpliwie – trwalsze.
Dość duży wybór mają mamy, jeśli chodzi o dobór pidżam dziecięcych, tak pod względem kolorystycznym, deseni jak także, użytych do produkcji materii – począwszy od bawełnianych do sztucznych tkanin. Wyzwaniem dla tatusia z pewnością jest moment kiedy zechce kupić dla swej małej córki koszulkę (pidżamy dla dziecka). Niby prosta kwestia ale jednak nie całkiem. Wzorów jest niesłychana ilość a jakość wykonania podkoszulek dziewczęcych także bywa różna nawet kiedy weźmiemy pod lupę ciuszki zbliżonych cenowo.
Jednakże dla dzisiejszego tatusia nie jest to jednak zbyt wielki kłopot. Tatuś dwudziestego pierwszego wieku uwielbia takie wyzwania!
On od samego początku mocno angażuje się w wychowanie swojego brzdąca. Będąc pewnym, że niezmiernie istotne jest, by spędzać jak najwięcej czasu ze swym dzieckiem oraz jak najbardziej pomagać partnerce w wychowaniu dziecka. Są to niewątpliwe plusy powolnych zmian w dawnych rolach społecznych.
Off 

2 czerwca 2014 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekWskazówki dla mam Tagged with:
Comments are off for this post


Top