W świecie dzieci
Home
 

Jak kupić odpowiednią suknię i dodatki komunijne?

Miesiące poprzedzające pierwszą komunię świętą, to czas intensywnych przygotowań. Komunia, choć jest przede wszystkim przeżyciem duchowym, wymaga planu logistycznego godnego doskonale funkcjonujących organizacji. Jedną z ważniejszych kwesti, o której warto pomyśleć zawczasu, jest wybór stroju oraz dodatków. Zależnie od płci dziecka a także ustaleń danej parafii, może to być suknia dla dziewczynki, garnitur dla chłopca lub alby dla dzieci obojga płci.

Tygodnie poprzedzające pierwszą komunię świętą, to czas gorączkowych przygotowań. Komunia, choć jest przede wszystkim doznaniem duchowym, wymaga planu logistycznego godnego doskonale działających firm. Jedną z kluczowych kwestii, o której warto pomyśleć wcześniej, jest wybór ubioru i dodatków. Zależnie od płci dziecka i wymogów danej parafii, może to być suknia dla dziewczynki, garnitur dla chłopca oraz alby dla dzieci obojga płci.
Ubrania na pierwszą komunię
Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Wybierając suknię dla dziewczynki, kierujmy się podstawową zasadą: szyk i klasa polegają na umiarze, zaś przepych jest wrogiem szykownych stylizacji i może popsuć czar nawet najładniejszej sukni. Na początku zanalizujmy, jaką figurę ma córeczka i w jakim kroju sukienki będzie wyglądać najkorzystniej. suknie komunijne o nieskomplikowanym kroju, zgrabne i wizytowe, będą odpowiednie w każdej sytuacji. Natomiast suknie obfitujące w zdobienia nie będą wyglądać dobrze na dziewczynkach otyłych i niewysokich, gdyż dodadzą im niepotrzebnej objętości. Wybór sukni, to oczywiście kwestia gustu, ale zawsze starajmy się pamiętać o proporcjach, ponieważ najważniejszą sprawą jest to, aby dziewczynka ładnie prezentowała się w danym fasonie i dobrze się w nim czuła.

Warto pamiętać, że ubiór do pierwszej komunii świętej, to nie tylko sukienka. Eleganckie białe pantofelki będą doskonałym uzupełnieniem stroju. Najlepiej, żeby buty były białe dentysta (zobacz sprawdź informacje) kremowe, na jasnej, raczej płaskiej podeszwie. Czasem dla dziewczynek produkuje się pantofle komunijne na małym obcasie. Najistotniejsze jednak, żeby palce w butach były zakryte.

Wianki komunijne
Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Torebka dla dziewczynki jest tak samo ważna jak buciki. Najważniejszą kwestią jest dobór modelu pasującego do sukni. Gdy suknia jest prosta, torebka może stanowić piękną ozdobę stroju, gdy ma sporo zdobień, zdecydujmy się na prostą i gładką opcję. W sklepach komunijnych jest sporo koronkowych lub gładkich torebeczek ozdobionych kokardkami, ozdobnymi kamykami lub kryształkami. Torebka nie powinna być za duża, ma zmieścić tylko książeczkę modlitewną, różaniec i chusteczki higieniczne. Najlepiej wybierzmy torebkę na pasku, by dziewczynka nie skupiała się cały czas na trzymaniu torebki i na jej pilnowaniu.

Ważną częścią stroju jest wianek. Możemy kupić klasyczny model, wianek z żywych kwiatów, wianek z woalką, toczek bądź diadem. Na głowach dziewczynek mogą pojawić się również delikatne opaski buty (ważny link) spinki z wpiętymi we włosy kwiatuszkami. Najlepiej jednak pozostać wiernym tradycji i wybrać raczej proste wianki do pierwszej komunii świętej. Delikatna ozdoba głowy jest najbardziej dziewczęca i doda dziecku wdzięku.

Off 

18 września 2017 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynek Tagged with:
Comments are off for this post


Top