W świecie dzieci
Home
 

Jak kupować dziecięce artykuły, aby były one bezpieczne i dobrze spełniały swoje zadanie.

Produkty dla dzieci spełniać muszą pewne normy. Czy będą to dziecięce zabawki, foteliki czy wózki, to wszystkie posiadać muszą odpowiednie pozwolenia, żeby się je dało legalnie sprzedawać. Jest to bardzo ważne, ponieważ maluchy są dość wrażliwe, i stosowane przy nich rzeczy muszą być odpowiednio bezpieczne. Zwłaszcza jest to ważne w dziecięcych akcesoriach, gdyż takie dzieci lubią spróbować wszystkiego przy pomocy zmysłu smaku.

zabawa na dworze
Autor: Sergio Vassio Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też farby, jakimi maluje się meble, zabawki, ubrania – wszystko to musi być bezpieczne dla dzieci, nie zawierać żadnych szkodliwych związków ani niewielkich elementów, jakie można oderwać. Przepisy dopuszczające produkty dziecięce są bardzo rygorystyczne, lecz takie być muszą, gdyż przecież chodzi o zdrowie maluchów. Oczywiście zakupienie najbardziej nawet bezpiecznej kołyski nic nie wskóra, jeżeli rodzice zaniedbają swoje obowiązki i nie będą niemowlakiem się opiekować, lecz jednak sprzęt odpowiednio wykonany na pewno pozwoli ograniczyć wiele wypadków.

jazda zabawkowym samochodem
Autor: Sergio Vassio Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Szczególną uwagę należy zwrócić podczas wybierania dziecięcych zabawek (na przykład: wejdź i przekonaj się). Tu też będą wymagane odpowiednie certyfikaty, ale niestety coraz więcej najróżniejszych zabawek przypływa z Azji i jest w dalszej kolejności sprzedawana w wielu różnych miejscach. Czasami tego typu zabawka dla dziecka będzie wyglądać uroczo, ale tak naprawdę nikt nie wie, czy plastik, z jakiego została zrobiona nie zawiera szkodliwych substancji, albo czy nie rozpadnie się przy pierwszej intensywnej zabawie. Z tego też powodu stanowczo trzeba odradzić kupowanie niemarkowych produktów, gdzie pochodzenie jest nieznane. Można sprawdzić takie: inspiracja.

Oczywiście nie wszystkie są tak źle wykonane, tak powiedzieć nie można, lecz przy kupowaniu zabawek trzeba być ostrożnym. Jeśli komuś będą na przeszkodzie stały finanse, to dużo korzystniej będzie zakupić dobre zabawki, ale już używane, niż za podobną kwotę importowane z Chin samochodziki. A jeżeli takiego ograniczenia nie ma, to sporo istniejących na naszym rynku wytwórców proponuje zabawki naprawdę dobre jakościowo, i powinno się sprawdzić, co mogą zaproponować.
Off 

2 grudnia 2014 This post was written by Categories: Odrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top