W świecie dzieci
Home
 

Jakie są metody, by zagwarantować dziecku ciekawy kostium?

Bale przebierańców bądź Halloween to dla maluchów znakomita okazja na przebranie się za swojego ukochanego bohatera. Jest to obecnie naprawdę popularna inicjatywa, toteż dużo rodziców staje przed dylematem, jaki kostium dla dziecka wybrać. Na szczęście dzisiaj z pomocą przychodzą wypożyczalnie, które oferują dość szeroki asortyment.

przebrania.net

Takie kostiumy dla dzieci (zobacz więcej) są niezwykle realistyczne i gwarantują, że maluch będzie usatysfakcjonowany. Najważniejsze jest jednak pozwolić dziecku wybrać własnoręcznie. Absolutnie nie można mu narzucać swojego zdania, ponieważ w końcu to święto dla malucha. Wszystko oczywiście, w granicach zdrowego rozsądku. Kostium powinien być bezpieczny oraz komfortowy, przede wszystkim jeżeli maluch wybiera się na zbieranie cukierków bądź bal szkolny. Naturalnie,rodzice mogą też postarać się o własnoręcznie zrobienie kostiumu. Dziecko, jakie będzie towarzyszyło w tych przygotowaniach na pewno będzie nimi zachwycone.
Okazuje się, że czasami potrzebna jest odrobina wyobraźni, żeby zrobić piękny kostium w bardzo niskiej cenie. Na przykład, jeżeli maluch będzie chciał się przebrać za mumię, należy mieć wyłącznie bandaż oraz nałożyć jego warstwę na ciało dziecka. Oczywiście, nie powinien być za mocno naciągnięty, gdyż będzie to nie tylko ograniczało ruchy dziecka, ale może okazać się niekomfortowe. W dodatku, krew będzie trudniej przepływała, co w konsekwencji może mieć duży wpływ na zdrowie.

Dziewczynki zazwyczaj chcą być wróżkami bądź księżniczkami. Stara sukienka mamy, nieco skrócona oraz przerobiona, na pewno będzie doskonale nadawała się do odwzorowania tej roli. Koronę można kupić gotową, ewentualnie zrobić własnoręcznie, z kartonu i brokatu. Wykonanie kostiumu na pewno jest ciekawym rozwiązaniem i pozwala na spędzenie większej ilości czasu ze swoim dzieckiem. Jeśli nie ma się czasu, wypożyczalnia okazuje się być niekiedy ostatnim ratunkiem, niemniej w miarę możliwości trzeba zaangażować dziecko do przygotowań. Kostiumy są przeważnie niezbędne również podczas przedstawień, w których dzieci grają konkretną rolę. W polskich szkołach dosyć często wystawiane są jasełka. Wykonanie kostiumu anioła nie powinno sprawiać dużych trudności.
Off 

30 czerwca 2014 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekOdrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top