W świecie dzieci
Home
 

Jakim sposobem skutecznie nauczyć się obcego języka?

Większa część z nas, wspominając studenckie lata, zgodzi się prawdopodobnie ze stwierdzeniem, że język obcy był jedynym przedmiotem, jakiego nie dało się opanować 2 dni przed sesją egzaminacyjną. Osiągniecie wprawy językowej wymaga dłuższego czasu metodycznej pracy a także determinacji. Predyspozycje językowe a także intensywność kontaktu z językiem odgrywają tu istotną rolę, nie są to jednakże elementy, które przesądzają o sukcesie, bowiem dzięki przestrzeganiu sprawdzonych reguł a także konsekwencji języka może się nauczyć każdy!

nauka języków
Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze odpowiedz sobie na zapytanie dlaczego chcesz się uczyć. Jaka może być Twoja motywacja. Czy język będzie Ci konieczny w pracy? W szkole? W podróżach na wakacje? Być może urzeka Cię literatura danego zakresu językowego? A może Twoje fascynacje mają zakres bardziej osobisty? Wytyczna numer jeden opiewa: aby się nauczyć, powinieneś faktycznie chcieć! Postaraj się, by nauka była dla Ciebie przyjemnością. To z całą pewnością przełoży się na lepsze wyniki. Starannie wybierz więc kursy językowe za granicą jak też nauczyciela, jaki sprawi, iż zajęcia będą dla Ciebie pewnym z ukochanych punktów Twego tygodniowego kalendarza. Weź czynny udział w zajęciach! Określ sobie rzeczowe zamierzenia oraz regularnie je realizuj. Zastanów się, co chcesz osiągnąć i zasięgnij porady metodyka, ile czasu będziesz potrzebować, by je zrealizować. Systematycznie uczęszczaj na zajęcia a także regularnie ćwicz materiał z lekcji. 20 minut codziennej regularnej pracy przyniesie lepsze efekty, aniżeli dwugodzinna „sesja” raz w tygodniu. Wypracuj sobie własne metody pracy oraz zastanów się, co najlepiej sprawdza się w Twym przypadku – ważny link. Codziennie naucz się paru nowych słówek – jeśli każdego dnia opanujesz 5, wówczas już po 12 miesiącach Twój zasób słownictwa będzie całkiem imponujący.

kursy za granicą
Źródło: pixabay

Co dwa tygodnie przeczytaj książkę na stosownym dla Ciebie poziomie zaawansowania. Dobra szkoła językowa często udziela swoim uczniom tzw. „graded readers” a więc uproszczone edycje znanych dzieł literackich. W tenże sposób aktywujesz i utrwalasz poznane już struktury gramatyczne i wzbogacasz swój język. Wyruszaj na obozy językowe. Oglądaj anglojęzyczne filmy. Jeśli mało rozumiesz, tym bardziej musisz to robić, gdyż praktyka czyni mistrza! Przekonasz się, iż z czasem będzie Ci coraz to łatwiej. Selekcjonuj filmy, jakie Cię ciekawią. Kiedy oglądasz płyty DVD, włączaj angielskie napisy. Jeśli masz taką możliwość, opłaca się też wyjeżdżać na wyjazdy za granicę – dodatkowe źródło.

Off 

7 grudnia 2015 This post was written by Categories: Kącik edukacyjny Tagged with:
Comments are off for this post


Top