W świecie dzieci
Home
 

Jak wybrać pierwszy kubeczek dla dziecka? Poznaj kilka zaleceń, zanim wybierzesz się do sklepu

W życiu każdego dzieciaczka przychodzi moment, kiedy należy zastąpić kochaną dotychczas butelkę ze smoczkiem kubeczkiem, z jakiego nie zawsze będzie chciał pić tak samo chętnie. Odpowiednia chwila to trzeci albo czwarty miesiąc życia, co nie oznacza, że musimy kompletnie zrezygnować z butelki. Butelką ciągle możemy podawać mleko, kubeczek natomiast niech służy do innego rodzaju płynów, na przykład wody, gdy będziemy chcieli zaspokoić pragnienie maluszka. Spośród jakich rodzajów kubków możemy wybierać?

Pierwszym rodzajem kubeczka są tzw. doidy cup, a zatem kubeczki ze ściętym kształtem. Dziecko pragnąc się napić nie będzie musiało odchylać mocno główki, zatem jest to niebywale wygodny kubek. Kolejnym produktem jeśli chodzi o kubeczki dla dzieci, są kubki kapki – kubki z motywami dla dzieci. Zaopatrzone są w dziubek, jaki po części zastępuje smoczek. W porównaniu do smoczka jednak nie występuje w nich przymus zasysania płynu. Wystarczy przechylić kubek, by płyn zaczął się kapać. Odruch zasysania konieczny jest natomiast w kubkach niekapkach. W takich kubkach, jak sama nazwa wskazuje, nawet gdy będą przechylone przez malucha, płyn nie będzie wyciekać.

kubki dla dzieci
Autor: Gift Collection
Źródło: www.pieknowdomu.pl

Ustnik w kubkach niekapkach może być twardy albo miękki, nasz wybór jest zależny od tego, z którego kubeczka chętniej będzie pić dziecko. Warto jest też mieć na uwadze kubeczek 360 stopni, jaki pozwala pić z każdego jego brzegu. Wystarczy go przechylić oraz zassać, co czyni go podobnym do kubeczka niekapka. Po ukończonym roku życia wyżej scharakteryzowane typy kubeczków można zmienić np. na bidon ze słomką albo z ustnikiem. Nie wszystkie dzieci od razu wiedzą jak pić przez rurkę, niektóre potrzebują więcej czasu, lecz nie można się poddawać. Maluch bowiem musi wzmacniać okrężne mięśnie ust, a kubeczek ze słomką pomaga w tym w najlepszy sposób.

Im szybciej przyzwyczaisz pociechę do picia z kubka, tym bardziej uprościsz sobie życie w dalszym okresie. Nie będziesz musiał martwić się, iż maluch chce pić wyłącznie z butelki, pomimo iż już dawno powinien brać kubeczek. W sklepach jest tak duży wybór towarów tego typu, że nie powinieneś mieć kłopotu z wyborem odpowiedniego. Zawsze dobrze jest też zaopatrzyć się w kubki termiczne dla dzieci, które będą trzymać ciepło przez wiele godzin, nawet gdy wybierzecie się na dłuższą przechadzkę.
Off 

7 października 2015 This post was written by Categories: Odrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top