W świecie dzieci
Home
 

Jak wybrać strój komunijny dla dziewczynki?

Komunia, to pierwsze tak poważne wydarzenie w życiu każdego dziecka. Jedną z priorytetowych spraw związanych z przygotowaniami do tak ważnego swięta jest wybór odpowiedniego ubioru oraz dodatków. W zależności od płci dziecka a także ustaleń danej parafii, może to być sukienka dla dziewczynki, garnitur dla chłopca bądź alba dla dzieci obojga płci. O ile dla chłopców wybór stroju nie jest sprawą trudną, dla dziewczynki wybórsukienki bardzo często spędza sen z powiek.

Ubrania na pierwszą komunię
Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Komunia, to pierwsze tak ważne wydarzenie w życiu dziecka. Jedną z kluczowych spraw związanych z przygotowaniami do tak ważnego swięta jest wybór właściwego stroju oraz dodatków. W zależności od płci dziecka oraz zwyczajów danej parafii, może to być sukienka dla dziewczynki, garnitur dla chłopca lub alba dla dzieci obojga płci. O ile dla chłopców wybór ubioru nie jest sprawą skomplikowaną, dla dziewczynki wybórsukni często spędza sen z powiek. Sukienki komunijneWybierając ubiór dla dziewczynki, kierujmy się podstawową zasadą: szyk i klasa polegają na ostrożnym doborze poszczególnych elementów, zaś nadmiar jest wrogiem gustownych stylizacji i może popsuć wdzięk nawet najdoskonalszej sukni. Na początku zanalizujmy, jaką figurę ma córka i w jakim fasonie sukni będzie wyglądać najkorzystniej. Suknie do komunii o nieskomplikowanym fasonie, skromne i wizytowe, sprawdzą się w każdej sytuacji. Z kolei suknie obfitujące w zdobienia nie będą wyglądać dobrze na dziewczynkach otyłych i niskich, ponieważ dodadzą im niepotrzebnej objętości. Wybór stroju, to oczywiście kwestia gustu, ale zawsze starajmy się pamiętać o proporcjach, gdyż najważniejszą kwestią jest to, aby dziewczynka korzystnie prezentowała się w danym fasonie i dobrze się w nim czuła. Jeśli nasza córka jest raczej wysoka i szczupła, wówczas sukienka z falbanami doda jej nieco objętości i będzie prezentowała się elegancko. Jeśli decydujemy się na strojną suknię, dopasujmy proste i gładkie dodatki. Istotne, by w ferworze przygotowań, mieć na uwadze charakter uroczystości i nie przesadzać z ilością zdobień. Jeżeli sukienki komunijne są proste i skromne, możemy postawić na tkaninę, szyjąc je z połyskliwego materiału lub (zobacz sprawdź naszą propozycję) zadbać o ciekawe dodatki. Ważna w wyborze sukienki jest też kwestia finansowa, suknie mocno zdobione, z dużą ilością falban, warstw i ozdób, są droższe niż te gładkie.

Ubrania na pierwszą komunię
Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Dodatki komunijnePamiętajmy, że strój do pierwszej komunii świętej, to nie tylko suknia. Eleganckie białe pantofelki będą idealnym uzupełnieniem stroju. Najlepiej, żeby buty były w kolorze białym lub – pełna treść – w kolorze ecru, na jasnej, raczej płaskiej podeszwie. Czasem dla dziewczynek produkuje się buty komunijne na małym obcasie. Najistotniejsze jednak, żeby miały zakryty przód. Torebka dla dziewczynki jest tak samo istotna jak buty. Najważniejszą sprawą jest dobór fasonu pasującego do sukienki. Gdy suknia jest skromna, torebka może stanowić piękną ozdobę stroju, gdy ma sporo falban, zdecydujmy się na prostą i gładką opcję. W sklepach komunijnych (sprawdź) jest sporo koronkowych lub gładkich torebek ozdobionych kokardkami, ozdobnymi kamykami lub kryształkami.

Źródło:
Off 

5 sierpnia 2017 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynek Tagged with:
Comments are off for this post


Top