W świecie dzieci
Home
 

Jak zadbać o rozwój swojego dziecka?

W dzisiejszych czasach w zasadzie dbamy o swoje dzieci.Naturalnie nie twierdzę, że niegdyś matki były w jakiś sposób wyrodne, lecz fakty są takie, że rzadko podążaliśmy za ciekawymi nowinkami, dzięki którym dzieci mają okazję być mądrzejsze. Ostatnio zaznajomiłem się z badaniami, wedle to których młodzi są inteligentniejsi, niż ich rodzice oraz dziadkowie. Tyle się mówi, że dzisiejsza młodzież do niczego się nie nadaje, a tu proszę – sytuacja nie jest beznadziejna. Jak zatem dzisiejszy rodzic jest w stanie dbać o prawidłowy rozwój własnej pociechy?

dziecko
Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com

Interesujące jest na ten przykład leżaczek od fisher price. Dzieciaki lubią bardzo dobrą zabawę, więc będą mogły się bawić, lecz również w znacznym stopniu zmienić swój umysł. Takie są fakty! Jednak oczywiście nic na siłę. Można zaryzykować twierdzenie, iż w wielu przypadkach nasza sytuacja jest taka, że jeżeli chcemy rozwinąć umysł swojego dziecka, to w automatyczny sposób wciskamy w nie różnego rodzaju teorie. Na przykład teorię, która rzecze, że granie na pianinie to świetna rzecz – być może właśnie tak jest, lecz nie zawsze – przeczytać tutaj.

Według mnie sytuacja jest taka, że zabawki edukacyjne dla 3 latka – na przykład, powinny być interesujące, a dopiero potem edukacyjne. To sprawi, iż dziecko nie będzie mieć awersji do powiększania wiedzy. Wystarczy spytać psychologów, co sądzą na temat tego typu metod wychowawczych. Chciałbym również nieco wspomnieć, że kiedy dziecko ma dopiero kilka lat, jest wtedy chłonne. A więc – jeśli zapiszemy je do przedszkola, w którym nauczają angielskiego, to zapewne po niedługim czasie zauważymy, iż będzie świetnie nawijało w owym języku. Wcale nie przesadzam.

Chyba nie muszę teraz pisać, że ci rodzice, którzy boją się tego, iż potem będą musiały rozmawiać ze swoją pociechą w języku Szekspira, są w ogromnym błędzie? Mój chrześniak dzięki tak naprawdę mnie nie ma żadnego problemu z angielskim. Pewnie przedszkole nie spowoduje, iż później będzie znał angielski na tip top, ale jeśli będzie się starał, pewnie nie będzie tylko dukał w tym języku. A więc – serdecznie polecam to byś zadbał o rozwój własnego dziecka. Przecież inteligentne dziecko to wiele radości. I zysków. Nie ukrywajmy tego.

Off 

4 listopada 2013 This post was written by Categories: Odrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top