W świecie dzieci
Home
 

Jak zapewnić dziecku odpowiedni sen?

Przy kupowaniu wyprawki dla dziecka, należy zadbać o jego bezpieczeństwo. Kiedy dziecko zaczyna raczkować lub chodzić jest narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa: wystające kanty, szklane dekoracje, stojące na meblach, które niemowlę może ściągnąć i zrobić sobie krzywdę. Opieka nad małym dzieckiem wymaga wyjątkowej uwagi, a do tego dla wielu mam dochodzą obowiązki związane z prowadzeniem domu.

Przy kupowaniu wyprawki dla dziecka, należy zadbać o jego bezpieczeństwo. Kiedy niemowlę zaczyna raczkować lub stawiać pierwsze kroki jest narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa: wystające kanty, szklane dekoracje, stojące na meblach, które maluch może ściągnąć i zrobić sobie krzywdę.

Wychowanie małego dziecka wymaga nadzwyczajnej uwagi, a do tego dla wielu mam dochodzą obowiązki związane z z prowadzeniem gospodarstwa domowego. Ponadto w trakcie zabawy może dojść do niebezpiecznego wypadku, dziecko może stoczyć się z kanapy lub uderzyć się o meble. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest kojec dla dziecka. Jest wiele teorii, według których taka metoda ma wiele minusów. Istnieją też te pozytywne i na szczęście jest ich jest ich wiele , że kojec idealnie się sprawdza. Pani Natalia, mama małej Hani, przyznaje, że kojec dla dziecka to duży komfort: „Mogę spokojnie zrobić obiad czy pranie, podczas gdy moja córeczka baraszkuje w kojcu. Mogę ją na chwilę zostawić samą, beż żadnej obawy, że coś jej się stanie.”

CebaBaby
Źródło: Cebababy.pl

Następnym plusem kojca jest możliwość zakupu modelu z łóżeczkiem. Sama budowa również ma wiele pozytywnych aspektów. Przede wszystkim kojec jest wysoki, dzięki czemu dziecko podczas przebywania w nim czy próby wyjścia nie wypadnie i nie zrobi sobie krzywdy. Posiada metalową strukturę, co chroni przed wywróceniem, a dzięki materiałowym wykończeniom dziecko nie otrze sobie skóry. Każdy kojec ma dodatkowo zamontowane obrotowe kółka, dzięki temu można go przemieszczać i stawiać w różnych pokojach mieszkania.

Dodatkowym wypełnieniem kojca będzie pościel dla niemowląt. Przy jej kupnie, jednak należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Przede wszystkim trzeba dobrać pościel do wzrostu i wieku malucha. Musi być wygodna, wokół wykończeń nie powinno być guzików ani zamków błyskawicznych. W przeciwnym wypadku dziecko mogłoby sobie zrobić krzywdę. Kolejny ważny punkt, to kwestie zdrowotne. Wyprawka dla niemowląt musi być ekologiczna. Jeśli dziecko jest alergikiem trzeba zwrócić uwagę na to z czego jest zrobiona. Nie może zawierać pierz lub innych wkładów które mogą wywołać alergeny. Kolor pościeli także jest ważny: nie może być za ciemny ani zbyt pstrokaty ponieważ będzie to rozpraszało uwagę niemowlaka, co więcej ciemny kolor może się źle kojarzyć. W poszukiwaniu odpowiedniej pościeli zdecydowanie pomogą katalogi znajdujące się w sklepach, a także witryny internetowe sklepów.

Off 

2 kwietnia 2013 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekWskazówki dla mamZdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top